8.1 C
New York
E diel, 27 Nëntor, 2022

Buy now

Hapet konkursi për zgjedhjen e rektorit të ri të UP-së

Sot është publikuar konkursi për zgjedhjen e rektorit të ri të “Universitetit të Prishtinës.

Konkursi parasheh tre kushte thelbësore për të gjithë ata që ia mësyjnë drejtimit të Rektoratit në UP.

“Të ketë përvojë të dëshmuar në mësimdhënie akademike, kërkim shkencor dhe të ketë gradën e profesorit të rregullt, të profesorit të asocuar ose të profesorit asistent. Të ketë përvojë menaxhuese universitare dhe të mos ketë qenë në pozita udhëheqëse në ndonjë parti politike apo në listë zgjedhore të ndonjë partie politike ose koalicioni në nivel qendror dhe lokal në tre vitet e fundit” – thuhet në konkurs.

Konkursi do të jetë i hapur për 15 ditë, nga sot deri më 7 nëntor 2022.

<p>The post Hapet konkursi për zgjedhjen e rektorit të ri të UP-së first appeared on Gazeta Online Reporteri.net.</p>

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,582FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles