6.5 C
New York
E hënë, 30 Janar, 2023

Buy now

Anton Quni: Dokumenti i Strategjisë të Sigurisë, bosh dhe ‘copy-paste’

Deputeti i LDK-së, Anton Quni, ka kritikuar dokumentin e Strategjisë së Sigurisë së Kosovës 2022-2027, duke e quajtur bosh dhe jo serioz.

Ai ka thënë se dokumenti i prezantuar nga Qeveria është një dokument ‘copy paste’ i marrv nga disa shtete tjera, Öka kërkoi që ky dokument të tërhiqet.

“Ky dokument nuk është serioz. Nuk kam arritur ta kuptojë ku është përgjegjësia nga kryeministri deri tek anëtarët e këshillit të sigurisë. Ky dokument është ‘copy past’ e dokumenteve të strategjive të Ballkanit”, tha Quni, shkruan Reporteri.net.

Ai tha tutje se ky dokument është sipërfaqësor, abstrakt e i mbushur me fraza të bukura, por në esencë është bosh. /Reporteri.net/.

 

<p>The post Anton Quni: Dokumenti i Strategjisë të Sigurisë, bosh dhe ‘copy-paste’ first appeared on Gazeta Online Reporteri.net.</p>

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,683FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

Generated by Feedzy