8.1 C
New York
E diel, 27 Nëntor, 2022

Buy now

Xi Jinping merr mandatin e tretë: Bota ka nevojë për Kinën

Xi Jinping është konfirmuar si lider i Kinës për një mandat të tretë presidencial.

Pas shpalljes së mandatit, Xi iu drejtua mediave për të prezantuar ekipin e tij të ri drejtues. Ai tha se “Kina nuk mund të zhvillohet pa botën, dhe bota gjithashtu ka nevojë për Kinën”.

“Pas më shumë se 40 vitesh përpjekjesh të pandërprera drejt reformës dhe hapjes, ne kemi krijuar dy mrekulli – zhvillim të shpejtë ekonomik dhe stabilitet social afatgjatë”, tha lideri i Kinës, raporton BBC, transmeton Klan Kosova.

Ai tha se vendi do të vazhdojë të ndërtojë një shoqëri moderne socialiste, “një ndërmarrje e madhe por e madhe, madhështia është ajo që e bën atë të madh dhe pafundësisht të lavdishëm”.

<p>The post Xi Jinping merr mandatin e tretë: Bota ka nevojë për Kinën first appeared on Gazeta Online Reporteri.net.</p>

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,582FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles