8.1 C
New York
E diel, 27 Nëntor, 2022

Buy now

Gashi: Numër i konsiderueshëm i deputetëve të VV-së duan t’i bashkohen LDK-së

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Arben Gashi, tha se ka një numër deputetësh nga Grupi Parlamentar i Lëvizjes Vetëvendosje që duan t’i bashkohen LDK-së.

Gashi theksoi se pret që ky numër të rritet.

“Mund të konfirmoj edhe sot se ka një numër të konsiderueshëm deputetësh të cilët kanë afërsi me LDK-në dhe vazhdojnë të shfaqin afërsi me LDK-në dhe mundësinë për t’iu bashkuar LDK-së. Mund të them se janë nga Grupi Parlamentar i Pushtetit. Pres që ku numër të rritet sa më shumë ne i afrohemi pranverës sepse po pritet të thellohet kriza ekonomike, sociale, energjitike dhe të gjitha këto si pasojë edhe e paaftësisë së Qeverisë” deklaroi Gashi në RTV Dukagjini.

<p>The post Gashi: Numër i konsiderueshëm i deputetëve të VV-së duan t’i bashkohen LDK-së first appeared on Gazeta Online Reporteri.net.</p>

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,582FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles