8.1 C
New York
E diel, 27 Nëntor, 2022

Buy now

Presidenti i Maltës nesër në Kosovë, Presidentja Osmani e pret me ceremoni shtetërore

Me ftesë të Presidentes së Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani-Sadriu, po qëndron për vizitë zyrtare Presidenti i Maltës, George Vella, i cili po merr pjesë në Forumin për Gratë, Paqen dhe Sigurinë.

Presidentja Osmani do ta pres me ceremoni shtetërore presidentin Vella.

Ceremonia e pritjes do të mbahet në sheshin “Ibrahim Rugova” ku do të pritet me gardën ceremoniale në orën 10:00.

Pas takimit, Presidenca njofton se Presidentja Osmani dhe Presidenti Vella do të mbajnë konferencë për media.

<p>The post Presidenti i Maltës nesër në Kosovë, Presidentja Osmani e pret me ceremoni shtetërore first appeared on Gazeta Online Reporteri.net.</p>

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,583FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles