5 C
New York
E diel, 4 Dhjetor, 2022

Buy now

Përmbyset një varkë në Itali, ndër të zhdukurit edhe një vajzë e porsalindur

Policia italiane shpëtuan sot shtatëdhjetë emigrantë që ndodheshin në bordin e një varke që u përmbys pranë Lampedusës.

Të shpëtuarit ishin nisur nga Sfax, Tunizia dhe origjina e tyre është nga Nigeria, Gana, Sierra Leone dhe Mali. Mes tyre janë edhe tetë të mitur.

Menjëherë pas operacionit të shpëtimit, një çift u tha autoriteteve italiane se vajza e tyre, e cila lindi vetëm pak javë më parë, ra në ujë kur anija u përmbys dhe ata nuk mundën ta shpëtonin. Hetimet dhe kërkimet vazhdojnë me shpresën se foshnja mund të gjendet gjallë. /abcnews.al

<p>The post Përmbyset një varkë në Itali, ndër të zhdukurit edhe një vajzë e porsalindur first appeared on Gazeta Online Reporteri.net.</p>

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,592FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles