12.9 C
New York
E mërkurë, 7 Dhjetor, 2022

Buy now

Nis takimi i Kurtit me Lajçakun

Kryeministri Albin Kurti ka pritur në zyrën e tij emisarin special të Bashkimit Europian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak.

Kjo është hera e dytë brenda kësaj jave që Lajçak vjen në Kosovë për të biseduar me krerët e institucioneve.

Po këtë javë në Kosovë ishte edhe emisari amerikan, Gabriel Escobar.

Kryefjalë e këtyre takimeve ishte dialogu dhe gjetja e një zgjidhje mes Kosovës dhe Serbisë në një periudhë më të shpejtë.

<p>The post Nis takimi i Kurtit me Lajçakun first appeared on Gazeta Online Reporteri.net.</p>

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,599FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

Generated by Feedzy