8.1 C
New York
E diel, 27 Nëntor, 2022

Buy now

Musliu: Historia e grave të Kosovës nuk fillon e as nuk mbaron me Vjosa Osmanin, u dëshmua se nuk i do afër vetes heroinat e gjalla

Deputetja e PDK-së, Ganimete Musliu, ka reaguar pas forumit të organizuar nga Presidentja Vjosa Osmani.

Musliu ka thënë se historia e grave të Kosovës të Kosovës në garantimin e paqes dhe sigurisë as nuk fillon e as nuk mbaron me Vjosa Osmanin.

“Historia e grave të Kosovës në garantimin e paqes dhe sigurisë as nuk fillon e as nuk mbaron me Vjosa Osmanin! Ajo edhe njëherë u dëshmua se nuk i pranon dot afër vetes heroinat e gjalla të Kosovës.

Jemi një Komb qe trashëgojmë mençurinë dhe guximin e grave me shekuj’’.

Po ashtu ka reaguar edhe ndaj Ministrit të Mbrojtjes ku kishte thënë se “Ushtria konsiderohet ende si vend për burrat dhe këtë duhet ta ndryshojmë… “, deputetja i ka përmendur disa nga Heroinat shqiptare dhe ka thënë se këto gra kanë sfiduar mendësinë e secilit njeri qe mendon si Armend Meha.

‘’Paska harruar se inkuadrimi i grave e vajzave në UÇK të motivuar nga Shote Galica, Nora e Kelmendit, Vaskalina, Micja, Mbretresha Teutë e gra tjera heroina, kanë sfiduar mendesine e secilit njeri qe mendon si Armend Meha.

Gratë kanë pësuar më se shumti kur për to kanë folë e po flasin njerëz me mentalitet anadollak si Armend Meha&CO’’, ka përfunduar statusin në Facebook Musliu.

<p>The post Musliu: Historia e grave të Kosovës nuk fillon e as nuk mbaron me Vjosa Osmanin, u dëshmua se nuk i do afër vetes heroinat e gjalla first appeared on Gazeta Online Reporteri.net.</p>

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,582FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

Generated by Feedzy