12.2 C
New York
E martë, 6 Dhjetor, 2022

Buy now

Kryeministri Kurti takon presidentin e Maltës, George Vella

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka takuar presidentin e Republikës së Maltës, George Vella i cili po qëndronë për vizitë tri ditore në vendin tonë.

Presidenti i Maltës merr pjesë në punimet e Forumit për Gratë, Paqen dhe Sigurinë, i cili do të grumbullojë 126 folës nga 33 shtete, 6 kontinente dhe mbi 400 pjesëmarrës dhe është organizuar nga presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani.

Përgjatë dy ditëve sa do të zgjasë ky Forum, folës, panelistë e diskutues të tjerë do të debatojnë në temën bosht “Ndërtimi i Aleancave për Paqe të Qëndrueshme”.

Panielistëve ju drejtua përmes një video fjalimi edhe sekretari amerikan i shtetit, Antony Blinken.

<p>The post Kryeministri Kurti takon presidentin e Maltës, George Vella first appeared on Gazeta Online Reporteri.net.</p>

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,597FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

Generated by Feedzy