3.9 C
New York
E hënë, 6 Shkurt, 2023

Buy now

Vizat dhe dialogu, Von Cramon po qëndron në Prishtinë

Zyra e BE-së në Prishtinë përmes një komunikate për media ka bërë të ditur se në Prishtinë po qëndron Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola von Cramon-Taubadel.

Ajo do të ketë një sërë takimesh të nivelit të lartë derisa të hënën me 24 tetor do të mbajë edhe një konferencë për media.

Arsyeja e kësaj vizite të von Cramon është çështja e liberalizimit të vizave dhe diskutimet e fundit në Bruksel për këtë çështje si dhe dialogu Kosovë-Serbi.

“Një pjesë e veçantë e konferencës për shtyp do t’i kushtohet situatës në Ballkanin Perëndimor dhe implikimeve të luftës në Ukrainë në aspektin e sigurisë”, thuhet në njoftim.

<p>The post Vizat dhe dialogu, Von Cramon po qëndron në Prishtinë first appeared on Gazeta Online Reporteri.net.</p>

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,699FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

Generated by Feedzy