12.2 C
New York
E martë, 6 Dhjetor, 2022

Buy now

Të hënën hapet konkursi për rektor të UP’së

Këshilli Drejtues i Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina” ka njoftuar se konkursi për rektor do të hapet të hënën më 24 tetor. Ky vendim erdhi pas atij për shkarkimin e rektorit Naser Sahiti.

Ndërkaq, ushtruese e detyrës së rektores do të jetë profesoresha Luljeta Plakolli-Kasumi, profesoreshë në Fakultetin Juridik në UP.

“Sot, me datën 21 tetor 2022, Këshilli Drejtues i Universitetit të Prishtinës ‘Hasan Prishtina’ ka emëruar si ushtruese të detyrës (u.d.) së rektorit, prof. ass. dr. Luljeta Plakolli-Kasumi, profesoreshë në Fakultetin Juridik të UP-së”, thuhet në njoftimin e UP-së.

“Prof. ass. dr. Plakolli-Kasumi ka marrë përsipër këtë detyrë që të ndihmojë mbarëvajtjen e punës në Universitetin e Prishtinës ‘Hasan Prishtina’ dhe të sigurojë ligjshmëri në konkurrencë gjatë procedurës së zgjedhjes së rektorit të UP-së. Ajo nuk pretendon të marrë pjesë në konkursin për rektor dhe pas përmbylljes së procesit, do t’u kthehet angazhimeve të saj në Fakultetin Juridik”.

“Konkursi do të hapet të hënën, me datë 24 tetor 2022, dhe shpresojmë të përfundojë me sukses, sipas përcaktimit të saktë dhe të qartë të ligjit, statutit në fuqi dhe parimit të meritës”.

<p>The post Të hënën hapet konkursi për rektor të UP’së first appeared on Gazeta Online Reporteri.net.</p>

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,596FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles