9.7 C
New York
E enjte, 8 Dhjetor, 2022

Buy now

“Të fortë, të qëndrueshëm e të motivuar”, Majlinda Kelmendi e Driton Kuka përfundojnë vizitën te ish-krerët e UÇK-së në Hagë

Dy ikonat e xhudos në Kosovë, Driton Kuka e Majlinda Kelmendi kanë vizituar ish-krerët e UÇK-së që po mbahen në paraburgim në Hagë.

Trajneri Kuka ka dhënë detaje rreth kësaj vizite dhe takimeve që ata kishin me të gjithë ish-krerët e UÇK-së.

Kuka ka thënë se ata ishin të fortë, të qëndrueshëm, pozitiv dhe të motivuar për të dalë të pafajshëm”

“Sot dhe dje së bashku me Majlinden përfunduam vizitat me krerët e UÇK!
Me secilin patëm biseda e shpalosje për ngjarjet historike të popullit tonë!
Biseduam edhe për sfidat tona në sport tash e në të kaluarën.
Të fortë, të qëndrueshëm, pozitiv dhe të motivuar për të dalur të pafajshëm, fillimisht ata, e më pas UÇK-ja dhe Republika e Kosovës, nga ky proces i padrejtë gjyqësor.
Unë dhe Majlinda, njëjtë si qytetarët e Kosovës, besojmë fuqishëm në pafajësinë e tyre”, shkruan Kuka.

<p>The post “Të fortë, të qëndrueshëm e të motivuar”, Majlinda Kelmendi e Driton Kuka përfundojnë vizitën te ish-krerët e UÇK-së në Hagë first appeared on Gazeta Online Reporteri.net.</p>

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,601FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

Generated by Feedzy