12.9 C
New York
E mërkurë, 7 Dhjetor, 2022

Buy now

Takimet në Amerikë, “Lugina në agjendën e Washingtonit”

Kryetari i Këshillit Kombëtar Shqiptar, Ragmi Mustafi, bashkë me deputetin shqiptar në Kuvendin e Serbisë, Shaip Kamberi dhe përfaqësues të tjerë politikë nga nga Lugina e Preshevë kanë qëndruar në SHBA.

Atje është diskutuar çështja e shqiptarëve të Luginës. Sipas, Mustafit, Lugina është në agjendën e Washingtonit.

“Lugina patjetër në agjendën e Uashingtonit! Aty është adresa: Departamenti i Shtetit, Senati, Kongresi, Lobi Shqiptaro-Amerikan, japin zgjidhje. Gjithëpërfshirje. Reciprocitet e simetri. Më të fortë e optimist”, shkroi ai në Facebook.

Ai ka renditur takimet që zhvilluan, nisur nga ai me zëvendësndihmësin e Sekretarit të Shtetit, Gabriel Escobar.

<p>The post Takimet në Amerikë, “Lugina në agjendën e Washingtonit” first appeared on Gazeta Online Reporteri.net.</p>

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,599FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

Generated by Feedzy