12.9 C
New York
E mërkurë, 7 Dhjetor, 2022

Buy now

Rruga nga “Hotel Grand” deri te “Katedralja” pritet të shndërrohet në shesh

Nënkryetari i Komunës së Prishtinës, Alban Zogaj, ka publikuar një fotografi të projektit për shndërrimin në shesh të rrugës nga “Hotel Grand” deri tek semaforët tek “Katedralja”.

Ai ka thënë se Komunës së Prishtinës i mbetet vetëm të implementojë projektin pas ndihmës që ka marrë nga Banka Botërore dhe një studio e arkitekturës.

Falenderoj Bankën Botërore dhe studion e arkitekturës SuperWien për zgjidhjet urbane që na kanë ofruar! Tani neve na mbetet të vazhdojmë me implementim të këtij projekti!

Sheshi i Prishtinës vazhdohet deri tek Katedralja!”, ka shkruar Zogaj.

Foto 1: Rruga “Hotel Grand” deri tek semaforët tek “Katedralja si është aktualisht dhe Foto 2: Si do të duket pas projektit

<p>The post Rruga nga “Hotel Grand” deri te “Katedralja” pritet të shndërrohet në shesh first appeared on Gazeta Online Reporteri.net.</p>

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,600FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

Generated by Feedzy