6.5 C
New York
E hënë, 30 Janar, 2023

Buy now

Rriten pakënaqësitë në Vetëvendosje: Asamblistja largohet nga partia e Kurtit, tregon arsyet

Lira Gashi-Kryeziu nga sot nuk është pjesë e asamblesë së Vetëvendosjes në Klinë. Ajo ka dhënë dorëheqje nga subjekti i saj duke kaluar si asambleiste e pavarur.

Me një fjalim të shkurtër në seancën e sotme të Kuvendit në Klinë, Gashi-Kryeziu ka përmendur arsyet që kanë shtyer atë të marrë këtë vendim.

“Deri sot kam qenë pjesë e Vetëvendosjes dhe nuk pendohem që isha. Nga ky moment deklarohem e pavarur. Arsyeja e largimit tim është anashkalimi i vendimit dhe mosbashkëpunimit të grupit tim Vetëvendosjes. Emri im gjithmonë është anashkaluar nga cdo vendim dhe së fundi mosftesa në pjesëmarrje të zgjedhjeve qëndrore në zgjedhjet e partisë në Klinë. Këto janë arsye të mjaftueshme që nga sot të deklarohem si asambleiste e pavarur në Klinë” ka thënë Lira Gashi-Kryeziu.

<p>The post Rriten pakënaqësitë në Vetëvendosje: Asamblistja largohet nga partia e Kurtit, tregon arsyet first appeared on Gazeta Online Reporteri.net.</p>

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,683FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles