8.1 C
New York
E diel, 27 Nëntor, 2022

Buy now

Ministrja e Jashtme e Gjermanisë i drejtohet BE’së: Ia keni premtuar vizat Kosovës, duhet të ndodh tani

Ambasadori gjerman në Kosovë, Jorn Rohde, ka shpërndarë një fjalim të ministres së Jashtme gjermane, Annalena Baerbock.

Sipas tij, ajo sot ka përmendur sot liberalizimin e vizave për Kosovën.

Baerbock, përmes një adresimi, citohet të ketë thënë se Kosovës për disa vite me radhë i është premtuar heqja e vizave dhe se kjo duhet të ndodh tani.

“Ministrja e Jashtme Annalena Baerbock në deklaratën e saj hyrëse të takimit të sotëm të ministrave të jashtëm me partnerët e Procesit të Berlinit theksoi fuqishëm se BE ka premtuar liberalizimin e vizave për Kosovën prej vitesh tani dhe se duhet ta përmbushë atë”, shkroi ai.

Foreign Minister @ABaerbock in her opening statement of today‘s meeting of WEB6 foreign ministers with Berlin Process partners strongly stressed that the has promised visa liberalisation for for years now and that it must deliver on it. See recording below https://t.co/xpeFqHsnNW

— Ambassador Jörn Rohde (@GermanAmbKOS) October 21, 2022

<p>The post Ministrja e Jashtme e Gjermanisë i drejtohet BE’së: Ia keni premtuar vizat Kosovës, duhet të ndodh tani first appeared on Gazeta Online Reporteri.net.</p>

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,582FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

Generated by Feedzy