3.5 C
New York
E hënë, 6 Shkurt, 2023

Buy now

U përjashtua nga ndeshja me Chelsean, Ronaldo vjen me reagim të gjatë

Cristiano Ronaldo u përjashtua nga klubi i Manchester Unitedit për ndeshjen ndaj Chelseat në fundjavë.

Kjo erdhi pasi portugezi nuk pranoi të futej në lojë në minutat e fundit ndaj Tottenhamit dhe u largua nga fusha para përfundimit të ndeshjes.

Lidhur me vendimin e klubit, ka reaguar edhe vetë pesë herë fituesi i Topit të Artë.

“Siç kam bërë gjithmonë gjatë gjithë karrierës sime, përpiqem të jetoj dhe të luaj me respekt ndaj kolegëve të mi, kundërshtarëve të mi dhe trajnerëve të mi. Kjo nuk ka ndryshuar. Unë nuk kam ndryshuar. Unë jam i njëjti person dhe i njëjti profesionist që kam qenë për 20 vitet e fundit duke luajtur futboll elitar, dhe respekti gjithmonë ka luajtur një rol shumë të rëndësishëm në procesin tim të vendimmarrjes.Fillova shumë i ri, shembujt e lojtarëve më të vjetër dhe më me përvojë ishin gjithmonë shumë të rëndësishëm për mua. Prandaj, më vonë, gjithmonë jam përpjekur të jap shembullin vetë për të rinjtë që u rritën në të gjitha ekipet që kam përfaqësuar. Fatkeqësisht kjo nuk është gjithmonë e mundur dhe ndonjëherë nxehtësia e momentit na nxjerr nga vetja.Tani për tani, thjesht ndjej se duhet të vazhdoj të punoj shumë në Carrington, të mbështes shokët e mi të skuadrës dhe të jem gati për gjithçka në çdo lojë të dhënë. T’i dorëzohesh presionit nuk është një opsion. Kurrë nuk ishte. Ky është Manchester United, dhe të bashkuar duhet të qëndrojmë. Së shpejti do të jemi përsëri bashkë”, shkroi Ronaldo.

<p>The post U përjashtua nga ndeshja me Chelsean, Ronaldo vjen me reagim të gjatë first appeared on Gazeta Online Reporteri.net.</p>

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,699FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

Generated by Feedzy