9.7 C
New York
E enjte, 8 Dhjetor, 2022

Buy now

Musliu ngre alarm: Ushtarët e FSK’së vullnetarisht po demilitarizohen

Deputetja e PDK-së, Ganimete Musliu, ka thënë se për 10 muaj 70 ushtarë të FSK-së vullnetarisht u larguan nga ky institucion.

Ajo ka thënë se ministri Mehaj duhet t’i propozojë Kuvendit rritjen e pagave të ushtarëve dhe jo të bëjë ekskursione në Kosovë.

“Alarm Për 10-të muaj 70 ushtarë të Kosovës u demilitarizuan, pra vullnetarisht u larguan nga FSK-ja. Pse ka rënë kaq shumë morali i ushtarit??? Ministri i Kosovës në vend qe ti propozojë Kuvendit ngritjen e pagave të ushtarëve, të propozojë pagesën e rrezikshmërisë në shërbim dhe operacione, të propozojë të bëhet pagesa e kujdestarisë , që ta ngris moralin e ushtarëve, ai bënë ekskursione nëpër Kosovë dhe ndanë çmime për letërsi”, shkruan ajo.

Postimi i plotë:

<p>The post Musliu ngre alarm: Ushtarët e FSK’së vullnetarisht po demilitarizohen first appeared on Gazeta Online Reporteri.net.</p>

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,601FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

Generated by Feedzy