3.8 C
New York
E martë, 7 Shkurt, 2023

Buy now

Haziri: Roli ynë ka qenë i pakushtëzuar, ne i kemi dhënë mbështetje të plotë Qeverisë

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, ka folur për ftesën e kryministrit të Albin Kurti ndaj partive opozitare për takim me 21 tetor.

Ai ka treguar se takimi i nesërm do të jetë vetëm për marrëveshjen që kanë pasur në takimin e fundit me kryeministrin.

“Takimi i nesërm nuk lidhet me kurgjo tjetër përpos me marrëveshjen që ne e kemi pas në takimin e fundit me kryeministrin edhe zëvendësin e tij. Pasi që na ka njoftu për takimin e Brukselit ne kemi kërku që kryeministri ta njofton parlamentin e Kosovës ku partitë opozitare janë të përfaqësume dhe ku roli ynë ka qenë i pakushtëzum, ne i kemi dhënë mbështetje të plotë”, tha Haziri në Kanal 10.

<p>The post Haziri: Roli ynë ka qenë i pakushtëzuar, ne i kemi dhënë mbështetje të plotë Qeverisë first appeared on Gazeta Online Reporteri.net.</p>

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,699FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

Generated by Feedzy