12.9 C
New York
E martë, 6 Dhjetor, 2022

Buy now

4-vjeçarët në Rusi i mësojnë si përdoren armët

Pamje tronditëse janë shpërndarë nga Rusia. Në to pretendohet se fëmijëve 4 dhe 5 vjeç iu jepen mësime mbi luftën dhe përdorimin e armëve.

Në pamje, një oficer iu flet fëmijëve të kopshtit për armët, kallashnikov, granatahedhës e antitank. Ngjarja pretendohet se ka ndodhur në një kopsht në Korolev, pranë Moskës.

Daily Mail shkruan se këto zhvillime vijnë në një kohë kur ushtria e Putin ka humbur me mijëra ushtarë gjatë luftës në Ukrainë, ndërsa shumë rekrutë janë dërguar së fundmi në vijën e parë të luftës.

<p>The post 4-vjeçarët në Rusi i mësojnë si përdoren armët first appeared on Gazeta Online Reporteri.net.</p>

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,599FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

Generated by Feedzy