Lajme

Title Filter 

Display # 
# Article Title Hits
1 Pse arrestimet ndodhën në Kosovë, e jo në Shqipëri, apo Bosnje? 1183
2 Në Kosovë u arrestuan 40 persona të dyshuar për pjesëmarrje në luftërat në Siri dhe Irak 2076
3 Analizë: Sulmet e fundit ajrore në Irak janë gabim 1445
4 VIDEO: Skena të tmerrshme të granatimit të civilëve në Guta nga ana e regjimit 976
5 VIDEO: Edhe kjo në vetëmbrojtje të Izraelit ??? 881
6 Në sulmin izraelit ne Gaza pësoj komplet familja e El-Fera 433
7 Shokuese: Shija i Libanonit e inkurajon fëmijën e tij që ta rrah fëmijën refugjat sirian 1695
8 GAZA: Çdo sekondë po e presim vdekjen 1098
9 Disa pjesë të shkëputura nga deklarata e re e Al – Kaidës në Magribin Islamik 3460
10 Aeroplanët sionist vranë familjen tetë anëtarësh në Gaza, duke përfshirë edhe pesë fëmijë 842
11 Java e parë e Ramazanit në shumë vende islame kaloi me gjak dhe lot 1032
12 Siri: Meliha, qyteti legjendar i cili me muaj po i reziston sulmeve të Asadit dhe brohoritjeve të muslimanëve 893
13 Shiat u lodhën duke e pritur Mehdiun 857
14 Irak: U ekzekutuan 63 të burgosur sunitë nga paramilitarët shiit 781
15 Standardi hipokrit i botës: Kur Sunitët hakmerren e tërë bota ngritën në këmbë jomusliman dhe musliman 867
16 VIDEO: Elhamdulilah...lirohet nga burgu shejh Ebu Muhammed El-Makdisi 998
17 Irak: Muxhahidët dhe njësitet e fiseve lokale suite i morën disa qytete 954
18 Kryeministri i Irakut bën thirrje emergjente pasi Mosuli u konfiskua nga luftëtarët e inspiruar nga el Kaida 769
19 Talibanët e Pakistanit sulmuan aeroportin më të madh në vend 571
20 Gjenerali Haftar u plagos në një atentat nga muxhahidët e Bengazit në Libi 577
21 Irlandë: U zbuluan thuajse 800 skelete të foshnjave afër manastirit 768
22 Regjimi arreston gruan shtatzëne me 3 të miturit e saj 597
23 Turqia e fut "Al Nusran" ne grupin e organizatave terroriste 882
24 Video: Talibanët e liruar nga guantanamo 684
25 334 persona u torturuan për vdekje në Siri në muajin maj 433
26 Obama prej Afganistanit në Afrikën e Veriut dhe Lindjen e Mesme për shkak të luftës kundër Islamit 631
27 Qeveria turke e ka ndalë plotësisht rrjedhën e lumit Eufrat 1448
28 Talibanët e liruan ushtarin amerikan në këmbim për 5 të burgosur të Guantanamos 421
29 Majkel Morel: Al - Kaida për herë të parë mori një shans serioze për t’iu kërcënuar "Izraelit" 500
30 Libi: Anija luftarake amerikane me 1 000 marinar vjen afër brigjeve të Libisë. Ensaru Sherija ia tërheq vërejtjen SHBA-ve 613
31 CAR: Militantët krishterë ua prenë organet e brendshme dhe ua nxorën zemrat tre të rinjve muslimanë në Bangui 613
32 Siri: Muxhahidët morën një bazë ushtarake të regjimit të Asadit në Idlib (+video) 710
33 Ushtria marionete ka nisur një ofensivë të madhe kundër muxhahidëve në veri të Vaziristanit 554
34 Siri: Forcat e regjimi e zhbllokuan burgun qendror në Aleppo 553
35 Iran: Dy të burgosur suni të sëmurë me sëmundje psikike u dënuan me vdekje 463
36 “Izraeli i brengosur për shkuarjen e arabëve në xhihad në Siri 680
37 Shtete e Bashkuara dërgojnë korpus marinarësh në Libi dhe Tunis 442
38 Presidenti i Jemenit: Ne jemi në luftë të hapur kundër El-Kaidës 362
39 Afganistan: Talibanët i konfiskuan 10 valixhe me nga 1 milion dollar në secilën 626
40 Siri: Regjimi ka sjellur 40 000 ushtarë me qëllim të marrjes së plotë të Halepit 531
41 Shëndeti i të arrestuarit të Brigadave të Abdullah Azzamit është përkeqësuar 607
42 Siri: Kanë shpërthyer përleshje në mes të ushtrisë të Asadit dhe militantëve të Hizbullahut në Xhebrud 621
43 Iran: 130 000 ushtarë iranianë "të gatshëm për të shkuar në Siri" 603
44 Foto + video: Rrugët e Damaskut po notojnë pasi që regjimi i mbyll daljet e ujit prej frikës nga bombarduesit 706
45 Siri: Armëpushimi në mes Xhebhatu-nusres dhe SHIISH nuk pati sukses 774
46 Lajme Ekslusive: Xhebhatun - nusra i ka ndalur luftimet, pritet përgjigjja e SHIISH 1028
47 Jordanezi i krishterë vret bijën që u konvertua në Islam 654
48 Mbi 50 njerëz u mbytën në treg nga sulmet ajrore në Aleppo 472
49 Në Jemen vazhdon ofensiva edhe ditën e tretë. Luftime të ashpra kanë shpërthyer në Shabva 550
50 Muxhahidët e Afganistanit i kanë vrarë dhe plagosur 160 dhe i kanë zënë 120 marioneta në operacionin e madh në veri të vendit 493
51 Somali: Esh-Shebab i mban të bllokuara forcat etiopiane për më shumë se një muaj në qytetin El-Bur 516
52 Jemen: Forcat marionete nisen një ofensivë të madhe në bastionet e muxhahidëve të AKGA 419
53 FOTO: Disa pamje nda vendngjarja e operacionit martir të Frontit Nusra në lagjet e Nusejrive 665
54 Gëzim dhe mikpritje e pa përshkruar prej banorëve të Newas ndaj Muxhahidave 544
55 Në luftime të ashpra në mes të regjimit dhe kryengritësve u vranë 88 luftëtar në Deri 488
56 Toni Bler: Perëndimi duhet të bashkohet me Rusinë dhe Kinën në luftë kundër Islamit 799
57 Krim i ri forcave të Aasadit në Etarib (foto dhe video) 562
58 Regjimi saudit i burgosi dy gra dhe 6 fëmijë sepse dëshironin ti bashkëngjiten muxhahidëve në Jemen 358
59 Siri: Luftime të ashpra në Homs. U eliminuan 25 ushtarë në një sulm shpërthyes 666
60 Në Riad fillon ndërtimi i ndërtesës më të lartë në botë 746
61 Palestinë: Sulm i madh i ri i ekstremistëve jevrej në zonën e El-Aksas 600
62 Me qindra të burgosur kanë vdekur në burgun qendror në Aleppo të Sirisë 537
63 Libanon: Raketat goditen bastionin e “Hizbullahut” në lindje të vendit 435
64 95 luftëtar iu bashkëngjitën Emirateve Islame, duke përfshirë edhe 9 komandant në Afganistan 620
65 Siri: Muxhahidët kanë bërë progres në Alep 643
66 Irak: Beteja për Bagdad po intensifikohet 666
67 Siri: 176 persona të torturuar deri në vdekje nga ana e regjimit në muajin mars 666
68 Siri: Muxhahidët e kapën një fabrikë me rëndësi strategjike + vritet lideri i hizbullahut 755
69 Po zhvillohen luftime të ashpra në Lataki, regjimi po e zgjeron ofensivën, ndërsa në Aleppo vret 20 civil në sulmin me bomba vakuum 690
70 Siri: Regjimi po i tërheq forcat nga qytetet e tjera dhe po i dërgon në Latak për t'i rezistuar ofensivës kryengritëse 596
71 Siri: Në shpërthimin me fuçi-bombë u vra komandanti i Ushtrisë së ensarëve dhe muhaxhirëve 669
72 Regjimi i tagutit saud dënoi me vdekje shejh Zehranin 583
73 Emir i ri i Kaukazit i dërgoi një mesazh muxhahidëve në Siri 1301
74 Video: Kampi i luanëve të luftës 923
75 Rrjedhin detaje telefonike të dyfytyrësisë të Turqisë se do ta sulmoj SHIISH-in në Siri 1122
76 Tiranët arabe gjithnjë e më të shqetësuar në lidhje me forcimin e Xhihadit në Siri dhe në rajon 826
77 SOMALI: 60–vjeçari somalez me nënshtetësi norvegjeze nga Al Shababët, e kryen operacionin shehid duke e sulmuar hotelin Buloburde 694
78 Pas forcimit të pushtetit në Faluxh, SHIISH dhe militantët tjerë po e rrethojnë Bagdadin 1037
79 Suksese të mëdha në ofensivën në Lataki: Muxhahidët shpërthyen në Detin Mesdhe 918
80 Vriten edhe dy të afërm të Bashar el-Asadit në Latakij 779
81 529 anëtarë të Vëllazërisë Muslimane u dënuan me vdekje nga gjykata egjiptiane për vrasjen e një polici 510
82 U vra komandanti i ushtrisë së regjimit sirian, përgjegjësi për shumë sulme, rrëmbime dhe përdhunime ndaj muslimaneve 918
83 Regjimi i Arabisë Saudite i dënon me burg 28 persona që i ndihmuan muxhahidët 887
84 Video: Shamil El-Ensarij duke u përshëndetur me nënën e tij për herë të fundit, para se të niset në operacionin e tij 1278
85 Arrestimet për terrorizëm, Myftinia Mat: Show mediatik për të larguar vëmendjen nga problemet 806
86 Pas konfirmimit te vrasjes se emirit të Kaukazit Duka Umarovit u shpall njoftimi për emirin e ri Ali Ebu Muhammedin 930
87 Situata aktuale në Siri e ndërlikuar dhe e zymtë 1157
88 Islamiku në kërkim, Gerti Pashaj: Nuk nxita terror, është sulm politik 860
89 Akuzat për terrorizëm, babai i të arrestuarit: S'frekuentonte xhami, punonte në llaç 925
90 Ushtarët turk të gatshëm për ta sulmuar SHIISH-in për ta mbrojtur varrin e Sulejman Shahut 1055
91 Kthimi i muxhahidëve në veri të Mali një vit pas ndërhyrjes franceze 732
92 Grupet kryengritëse po përparojnë në Aleppo 723
93 Shumë gra siriane nëpër burgjet e Asadit 604
94 O All-llah të lutem, vëllezërit tan ndihmoi 824
95 Murgeshat i heshtin mediat e Assadit dhe e falënderojnë Xhebhatu-Nusren 1077
96 SHIISH e publikoi një shpallje duke u bërë thirrje të gjithëve për ta rikthyer të drejtën e tyre të privuar 731
97 Edhe njëherë turp për këtë shtet të falimentuar! 2249
98 Arrestohet Hoxha Abdurrahim Balla së bashku me 6 vëllezër të tjerë 2264
99 Arrihet çlirimi i 152 motrave nga burgjet e Esedit 607
100 Koalicioni nacional i Sirisë planifikon ta vizitoj shtëpinë e Bardhë 617
101 Më shumë se 120 ushtarë të Hizbullahit u vranë në Xhebrud 1876
102 Foreign policy: Fronti islamik është në prag të kolapsit 2446
103 Regjimi Saudit vendos Xhebhatu Nusren dhe SHIISH në listën e organizatave "terroriste" 1829
104 Afganistan: Në një sulm me aeroplan pa pilot u mbytën dhe u plagosën mbi 20 ushtarë marionetë 1412
105 Tatarët janë të kërcënuar me pastrim të sërishëm etnik. Forcat ruse po u vënë shenjë shtëpive të tyre në Cream – Ukrainë 690
106 Siri: Sulmi me bombë në Ham. Dy operacione martire nga SHIISH në bazën e regjimit në Raka 1718
107 Xhebhatu - Nusra heq dorë nga lufta e përgjithshme kundër SHIISH 1045
108 Ebu Muhammed el-Makdisi rreth fitnes në Siri 1548
109 SHIISH e mohoi zyrtarisht të jetë i përzier në vrasjen e Ebu Halidit 905
110 El-Kaida në Gadishullin Arabik bëri thirrje për dhënien fund të luftimeve ndërmjet muxhahidëve të Sirisë 979
111 SHIISH-i mori përgjegjësin për sulmet e djeshme me rakete mbi Hizbullahun në Liban 916
112 Vajza siriane e plagosur: Axhë, mos mi prej pizhamet, janë të reja! 947
113 Ebu Katade i bënë thirrje Xhevlanit që mos ta sulmoj SHIISH-in 1631
114 Takimi special rreth ngjarjeve të Shamit 1358
115 Somali: Muxhahidët kanë kryer një operacion me bombë në forcat e sigurimit të regjimit në Mogadish 563
116 Analizë rreth ngjarjeve në Siri –Video 1604
117 Obama urdhëroi Pentagonin që të përgatitet për një tërheqje të plotë nga Afganistani 841
118 Ngushëllim 2276
119 Irak: Luftime të ashpra në tërë Irakun. Muxhahidët e kanë marrë qytetin Saidij në krahinën Dijala 1293
120 SIRI: Faza e re e vërsuljes ndaj burgut qendror në Alepo (video) 1471
121 Siri: U përshkallëzuan luftimet në periferi të Damaskut nga operacioni shehid i SHIISH-it mbi forcat e regjimit 1174
122 Video: Më fal Zot 2075
123 Siri: SHIISH hodhi poshtë marrëveshjen e kryengritësve dhe regjimit dhe e dogji flamurin e tyre 2341
124 Siri: Në sulmet me fuçi bomba u vranë dhe u plagosen më shumë se 4.000 njerëz në Aleppo në dy javët e fundit 756
125 Shtetet e Bashkuara duan ti lirojnë disa të burgosur nga Guantanamo për një ushtar amerikan 849
126 Irani kërcënohet me dërgimin e ushtarëve në Pakistan dhe Afganistan 940
127 Siri: Muxhahidët i eliminuan 27 luftëtarë të Hizbullahut në rajonin Kalamuna 1020
128 Në Irak po zhvillohen luftime për qytetin Sulejman Bek. Muxhahidët po i rezistojnë ofensivës të regjimit 1059
129 Sulmet mbi muslimanet mund ta nxisin El-Kaiden dhe Boko Haram në Republikën e Afrikës Qendrore 923
130 DEMANT! GAZETA EXPRES BURIM I SHPIFJEVE DHE GËNJESHTRAVE! 1246
131 Vëllazëria në mes Deules dhe Nusras 1445
132 Tronditëse: Militanti krishterë duke e ngrënë këmbën e muslimanit në Republikën e Afrikës Qendrore 2608
133 Disa skena të dhimbshme pas sulmeve të djeshme të Asadit ndaj civilëve në Mesakin në Aleppo 1995
134 U sulmua burgu qendror në kryeqytetin e Jemenit ku u liruan 14 të burgosur 704
135 Afganistan: Në përleshjet e ndërsjella në mes forcave amerikane dhe marionetave u vranë së paku 21 persona 1910
136 Krishterët ndërkombëtar po e intensifikojnë luftën kundër Islamit në Afrikë e në veçanti në Somali 1892
137 Imam Mehdiu i sunive & Imam Mehdiu i shiave 1363
138 VIDEO: Sulm i sofistikuar i Talibanëve mbi zyrën e CIA-s në Kabull 1569
139 Nga Homsi u evakuuan 600 banorë 588
140 Prej Husejn Ibn Mahmudit për komandantin Ebu Bekr Bagdadiun Allahu e ruajt dhe e ndihmoftë 1456
141 Siri: U vra emiri i shquar i Shtetit islamik në Irak dhe Sham 1763
142 Video me përkthim shqip: Mbështetje e fuqishme ndaj Shtetit Islamik të Irakut dhe Shamit 1539
143 Ushtria e Sirisë thotë se e ka 'rimarr burgun në Aleppo' ndërsa shejh Muhejsini bënë thirrje nga burgu për përforcime (VIDEO) 1432
144 Siri: Ka rënë burgu qendror në Aleppo. U liruan me mijëra muslimanë deri më tani (azhornim) 1769
145 Çka është çështja e atyre që gëzohen kur vdes një Muxhahid? 1251
146 Luftimet ndërmjet xhihadistëve në Siri po marrin përmasa katastrofike 1453
147 Video: REAGIMI NDAJ EZANIT 1511
148 Siri: SHIISH dhe Sukur el-Sham nga fronti Islamik nënshkruan një marrëveshje paqeje 735
149 Somali: Esh-Shebab ende mban nën kontroll pjesë të madhe të Somalisë 464
150 Regjimi saudit do ta dënoj më ashpër shkuarjen në Siri se sa regjimet sekulariste 1133
151 Video incizim i tmerrshëm i shpërthimit të bombave fuçi në ndërtesat civile në Deri 1249
152 Deklarata dhe këshilla për popullin e Sirisë - Shejh Imam Suleiman al-Alwani (+video) 1600
153 Tani ushtria turke në mënyrë aktive është duke e ndihmuar Ushtrinë Çlirimtare të Sirisë 1582
154 Lideri i opozitës sekulariste siriane: Do t’ia thyejmë kokën Xhebhatun - Nusres 1400
155 Shtetet e Bashkuara: Xhebhatun Nusra dëshiron që ta sulmoj tokën amerikane 1351
156 Derisa Erdogani gjendet në vizitë në Teheran, ushtria turke me tanke dhe aeroplan sulmon pozicionet e SHIISH në Siri 1372
157 SHIISH-i kurrë nuk e kundërshtoi iniciativën për paqe nga shejh Muhejsini 1358
158 Shtetet e Bashkuara filluan ti armatosin sirianët demokrat. Dërgesa e parë tashmë ka mbërri 1271
159 Siri: Çeçenët e morën qytetin Kafr Hamr nga forcat e regjimit 1416
160 Ajman al-Zawahiri: "Një thirrje urgjente popullit tonë në Sham" 2013
161 VIDEO: Tradhtia e grupit Nureddin Zenki ndaj muhaxhirëve pasi patën bërë marrëveshje me (ISIS) 2159
162 Shpërthyen luftime në mes Xhebhatua Nusres dhe bandës së Xhemal Marufit 2146
163 Shteti Islamik i Irakut dhe Shamit e rikthen Manbixhin në lindje të Aleppo 1759
164 VIDEO: Allahu e dinë e ju nuk e dini! | Ebu Bekër el-Bagdadi el-Kurejshi 1805
165 The Telegraph: Frontin islamik dhe Këshillin e Lartë Ushtarak e financon Amerika përmes Saudis dhe Katarit 1235
166 Irak: Regjimi i shiave i vari 26 musliman-sunit 948
167 Video me përkthim shqip: MËSHIRA E ALLAHUT 1091
168 PËRGJIGJE HOXHALLARËVE QË I OFENDOJNË NJERËZIT E MIRË 1653
169 Këtë duan ta shkatërrojnë armiqtë e Allahut së bashku me shërbëtorët e tyre 2494
170 Siri: Rebelët e rrëmbejnë gruan e komandantit të SHIISH-it 1520
171 Një përkthim parcial i audio fjalimit të ri nga abu Bakr al-Baghdadi, udhëheqësi i Shtetit Islam në Irak dhe Sham 1713
172 Ju drejtohet zëdhënësi i ISIS-t: Paria nuk e gënjen popullin e tij 1240
173 Ku shkojnë donacionet tuaja 1303
174 Afganistan: 80 ushtarë dhe policë marionetë kaluan në anën e Emirateve Islame 650
175 Letër nga Shukri Alija: Si më malltretojnë në burgun e Prilepit 1876
176 Aruri i mallkon besimtarët 1498
177 Ekskluzive nga Iraku: Bagdadi po digjet, muxhahidët e Al-Kaidës lirohen nga burgu 1896
178 Afganistan: U vranë 50 armiq ndër ta edhe shefi i zyrës të FMB-s (+video) 910
179 Irak: ISSI u bënë thirrje muslimanëve të Faluxhes në xhihad kundër shiave 1006
180 Regjimi dhe rebelët po arrijnë armëpushim në Aleppo 868
181 Njësiti Sidik nga Frontit Islamik kalon në anën e ISIS me 120 luftëtarë 1382
182 Jemen: Muxhahidët e EKGA i eliminuan 10 ushtarë marioneta në Radi 823
183 Video: Lufta e argatëve 1128
184 Mijëra nacionalist egjiptian shkojnë në Siri për të luftuar me regjimin e Beshar Asadit (+video) 1224
185 Thirrje Umetit (Nga toka e Shamit) - Shejh: Abdullah El Muhejsini 1353
186 Kidnapohen gratë e muxhahidëve të ISIS nga aleanca që është kundër ISIS në Siri. Derisa në mesin e tyre ka edhe franceze 1663
187 Siri: U zbulua edhe një mashtrim i Ushtrisë të muxhahidëve të cilët i kanë vrarë muslimanët dhe për këtë e fajësuan ISIS (+ video) 2463
188 Ushtria Çlirimtare e Sirisë i zë dhe i dhunon nënën dhe motrën e muxhahidit të ISIS 1721
189 Hoxhë Abdurrahim Balla për ushtrinë e lirë dhe mbështetësit e saj (E PLOTE) 2879
190 Kaçaniku nderohet edhe me një dëshmorë në Siri 1117
191 Fjalimi i zëdhënësit të Shtetit Islam në Irak dhe Sham me rastin e ngjarjeve aktuale në Siri dhe Irak 3643
192 Shqiptari vritet në Siri, prindërit: Djali bëri detyrën (VIDEO) 1594
193 Siri: Aleanca e ushtrisë së lirë siriane vret 34 luftëtarë të huaj që luftojnë në krah të Shtetit Islam të Irakut dhe Levantit ((ISIL) 1977
194 SHBA-t dhe Irani të bashkuar kundër muxhahidëve të Irakut dhe Sirisë (SHIISH-it, Nusras) 1358
195 Proklamimi i shejh Jusuf el-Ahmedit në lidhje me sulmin ndaj SHIISH-it në Siri 3971
196 Burgu civil i ISIS-it, edukon të burgosurit e saj për t'u bërë njerëz më të mirë 940
197 Video: Kaosi dhe ardhja e Imam Mehdiut 1505
198 Siri: Muhaxhirët janë në rrezik të madh 1338
199 Siri: Lufta në mes SHIISH-it dhe rebelëve u përhap në tërë Sirinë. Nusra ua tërheq vërejtjen grupeve që duan ta sulmojnë SHIISH-in 1613
200 Forcat e përbashkëta rebele pro - perëndimore i sulmuan muxhahidët e SHIISH, qindra muxhahidë të vrarë dhe të burgosur, i dhunuan grat e tyre 2819
201 Irak: Muxhahidët hynë në Faluxha, Rawa, Ramadi, Hit dhe Mosul (foto + video) 1462
202 Siri: Zëvendës myftiu u bënë thirrje ushtarëve të regjimit të Asadit për dhunimin e grave muslimane si metodë e hakmarrjes 2722
203 Irak: Luftimet po intensifikohen në Irak. Ushtria e regjimit u dëbua nga Faluxha (foto) 1457
204 Fillimi i revolucionit në Irak. Fiset e shpallën Sahvan tradhtare ndërsa SHIISH vëllezërit e tyre 1354
205 Amerikanët pishman: Me anketë kundër luftës në Afganistan 903
206 Siri: Ushtria Çeçene e Hilafetit iu bashkua Xhebhatun Nures 1907
207 Siri: Plaka e cila i përshkruan vuajtjet e saja nën rrethim (VIDEO me përkthim shqip) 1137
208 Iraku para luftës totale. Fiset sunite hynë në aleancë me SHIISH 1301
209 NYT: Al-Qaida nuk kishte gisht në sulmin e Bengazit 647
210 Shejh Ebu Katada nga gjykatorja kërkon nga muxhahidët sirian që ti braktisin mosmarrëveshjet dhe të bashkohen 1412
211 Siri: Në masakrën e re në Aleppo me fuqi-bombë u vranë 25 vetë në treg (video) 651
212 Mbi 1 000 persona janë vrarë për 13 ditë në Aleppo 794
213 Siri: Ju drejtohet Sallahudini Çeçeni, emiri i ri i ushtrisë të ensarëve dhe muhaxhirëve 1886
214 25 grupe islamike bashkohen nën komandën e Xhebhat en Nusras në betejat e El Kalamun 917
215 Sekreti i Assadit per linjen e furnizimit me naftë: nafta e papërpunuar e Irakut nga Egjipti 687
216 Videoja e tregon vajzën siriane e cila e mbijetoi shkatërrimin në Aleppo 852
217 Vazhdojnë sulmet gjakderdhëse në Aleppo – shumë fëmijë të vrarë (foto+ video) 1051
218 Iran: Sulm me bombë në rrugë nga muxhahidët e Xheish ul- adl i eliminuan të paktën 3 banditë prej mesit të 'gardës revolucionare' 658
219 Të paktën 18 oficer të ushtrisë shiite duke përfshirë 1 gjeneral majorë u vranë të shtunën në Irak 655
220 Muxhahidët e morën kazermën ushtarake në Aleppo. Burgu qendror tani është plotësisht i izoluar + video 1511
221 Video: Forcat e Asadit e vrasin imamin dhe xhematin në xhami gjatë xhumasë 1379
222 Muxhahidët e vrasin komandantin e ushtrisë pranë depove të Dumeirit 954
223 Myftiu i pallatit Saudit i quan shehidët´kriminelë që po e kërkojnë xhehnemin'' 1218
224 Siri: Kryengritësit i postuan videot që tregojnë vrasjen e dhjetëra paramilitarëve shiit 1203
225 Siri: Spitalet në Aleppo të stërmbushura gjatë sulmeve 3 ditëshe nga ana e regjimit kriminel 508
226 Siri, kryengritësit i kanë vrarë 800 forca besnike të Assadit në betejën e Ghoutas (+video deklarat) 1170
227 Goditet bastioni i Hizbullahut me operacion shehid – shumë të vrarë nga ana e Hizbullahut 841
228 Masaker: Ushtria shiite e Sirisë gjatë sulmeve ajrore në Aleppo vrasin 125 veta në mesin e tyre edhe fëmijë (+video) 991
229 I ka vrarë heshtja e ummetit: Fatimja, Varda dhe Muna – të lindura së bashku dhe të djegura së bashku 997
230 Masoni satanist i ka planifikuar të dy luftërat botërore 992
231 Egjipt: Muxhahidët e Ensarë Beit el - Makdis i eliminojnë dhe i plagosin 36 rrugaçë të sigurimit të juntës (+VIDEO) 1061
232 Irak: 22 muxhahidë u arratisën nga një burg në Bagdad 901
233 Sulmi ajror fatal amerikan e godet kolonën e dasmës në Jemen 869
234 Fëmija 12 -muajsh ka vdekur në provincën Homs shkak të stuhisë me borë (Video) 961
235 Siri: Hizbullahu para shpërbërjes, luftime të reja të brendshme 986
236 Pakistan, vritet pemëshitësi që e mbështolli mallin me Kuran 828
237 Kisha Ortodokse në Siri i ka shpallur luftë muxhahidëve 907
238 SOMALI: Muxhahidët e sulmuan bazën e pushtuesve Kenian dhe i eliminuan 6 ushtarë të armikut 710
239 IRAK: SHIISH po ngritët në sukses (video) 1458
240 Hamasi i ka ripërtërirë lidhjet me Iranin 673
241 KY ËSHTË FAKT dhe REALITET - Dallimi ndërmjet një shteti demokratik dhe një shteti islamik 781
242 Siri: Masakër e re në qytetet Nabek dhe Damask nga forcat e regjimit të Assadit, pamje tronditëse (FOTO) 1156
243 Vritet komandanti i lartë ushtarak i Hizbullahit në luftime me Xhebhat en Nusran dhe SHIISH-in 799
244 Më shumë se 70 dijetar saudit i dhanë besën për besnikëri Frontit Islamik në Siri? 1270
245 Misteri i vetëvrasjes së ushtarëve kanadezë pas kthimit nga Afganistani 781
246 Pohimet se motrat e nderit u kidnapuan dolën të pavërteta (e dokumentuar me VIDEO) 1281
247 VIDEO: Përgjigjja e shejh Enver El Avlakut rahimehullah ndaj videos të Halid Jasinit "muxhahidët e facebookut" 1728
248 Saudia i ndihmon regjimit të Asadit nëpërmjet juntës ushtarake të felëshuesve në Egjipt 931
249 Irak: Janë duke u zhvilluar luftime të ashpra në shtabin kryesor të shërbimit sekret në Kirkuk (+VIDEO) 1178
250 Iran: Sulm i madh i muxhahidëve në një nga bazat më të mëdha ushtarake të regjimit shiit 1082
251 Video: Aksioni për pastrimin e lagjes Dire el Zour (Xhebhat an Nusrah -Siri) 1354
252 Afganistan: Në dy operacione nga talibanët u vranë shumë ushtarë dhe spiun 810
253 Mediat libaneze: Xhebhatun Nusra e plagos Hasan Nasrullahun 1200
254 VIDEO: Vrasësit Ekonomik (Agjentët e CIA-s të cilët shkaktojnë luftëra dhe rrëzojnë qeveritë) 1605
255 Libi: OKB-ja dërgon forcat e saja speciale për të luftuar kundër muxhahidëve 1099
256 Irak, mbi 50 suni të vrarë 769
257 Luftimet vazhduan në mes të muxhahidëve të Libisë dhe trupave të regjimit marionet 846
258 Siri: Edhe një krim nga krimet e shumta të shiave (rrëfim tronditës) 1302
259 Muxhahidët i rrëzuan 3 avionë luftarakë, shenjë e profesionalizmit 943
260 MALI: Dështuan zgjedhjet parlamentare në regji të neo- kolonialistëve francez 658
261 Afganistan: Komandanti i ushtrisë marionete kaloi në anën e muxhahidëve me 25 ushtarët e tij 746
262 Pakistan: Shiat i masakruan gratë muslimane dhe fëmijët për ditën e Ashures (video+foto) 1355
263 Siri: Aktivistët e regjimit të Asadit e kanë akuzuar Hizbullahun për tradhti 1068
264 Shtetet e Bashkuara po bëjnë dialog të fshehtë me Hizbullahun 926
265 HUTBE: Hutia e muslimanëve në kohën tonë 1396
266 Siri: Xhebta Nusrah merr nën kontroll fushën më të madhe të naftës 1127
267 Siri: Brigada sekulariste egjiptiane është duke luftuar në anën e regjimit të Asadit 734
268 Militantët shiitë nga Iraku e granatuan territorin e Arabisë "Saudite" 822
269 Afganët nuk i duan trupat e huaja dhe dërgojnë mesazhin: Asnjë shtet Islamik nuk do të dëshironte ti jap vend pabesimtarëve në tokën e tyre 657
270 Pakistan, dronët amerikan sulmojnë medresenë, 5 viktima 602
271 EULEX ia merr prokurorisë vendore lëndën e 'terrorizmit' 771
272 Hutbe: Realiteti i Ummetit Islam në kohën në të cilën jetojmë sot! 1167
273 Sulme vdekjeprurëse me bomba i godasin lagjet e shiave në Bagdadin 540
274 Sinai: Në sulmin ndaj ushtarëve egjiptianë u vranë dhe u plagosën rreth 50 sekularista 497
275 Somali: Komandosat e El-Shabaab e "pushtuan" stacionin e policisë, me dhjetëra të vdekur 541
276 Liban (+VIDEO): Sulmet me bombë në ambasadën iraniane dhe bastionin shiit të Hizbullahit 662
277 Ish futbollistit gjerman, bie shehid inshallah në Siri! 674
278 Siri (+ VIDEO): Në sulmin shpërthyes Xhebhatun Nusra i eliminoj 4 gjeneralë të ushtrisë të Assadit në Damask 1317
279 Siri: Në përleshjet e shiitëve ndërmjet vete u vranë shume militantë 923
280 “Nuk jemi terrorist, mos na merrni në qafë” 1173
281 Palestine: Ushtarët "izraelit" e arrestuan pesë vjeçarin dhe 3 fëmijë tjerë 693
282 Siri: Sukses i madh i muxhahidëve në 2 ditët e fundit (i dokumentuar me VIDEO) 1575
283 Policia e Kosovës montoj rastet, iu kishin falur dhe shitur armë të rinjve 1105
284 Miratohet ligji për zhurmat në publik: Rrezikohet ulja e zërit të ezanit nëpër xhamia 1118
285 VIDEO: Muxhahidët i eliminojnë forcat speciale desante iraniane në afërsi të Halepit 1174
286 Pas refuzimit të Shqipërisë, Kosova është opsioni i dytë 740
287 Adoleshenti palestinez e therë një ushtar izraelit për vdekje 822
288 Xhihadistët e sigurojnë një korridor të gjerë në mes të Sirisë lindore dhe Irakut perëndimor 1120
289 VIDEO: Trimëri e rrallë e Xhebahtu Nusrah 2100
290 Kosovarët e kthyer nga Siria arrestohen si të dyshuar për terrorizëm 1390
291 Pakistan: Ndalohet libri “Unë jam Malala”, cilësohet si anti-islam 728
292 Muxhahidët e El-Shebaab i lirojnë 100 muslimanë nga burgu femohues në Puntland 759
293 Talibanët e Pakistanit paralajmërojnë për sulme hakmarrëse 765
294 SIRI. Muxhahidët e zënë depon e dytë më të rëndësishme të municionit (video) 1125
295 SIRI: Muxhahidët e SHIISH e mposhtin një bandë në Aleppo (video, foto) 1165
296 Talibanët e Pakistanit: Amerika dhe hebrenjtë dëshirojnë që përmes vaksinimit ti shfarosin muslimanët 1030
297 Siri: U konfirmua - muxhahidët kapën arka të mëdha armësh dhe municionesh në Homsin lindor (+video) 1223
298 Siri: Vritet oficeri i lartë dhe specialisti i projektilave i Hizbullahit 963
299 Muxhahidët kërkojnë nga Irani ti lirojë 50 gra siriane në këmbim për një krye spiun + video 1148
300 Siri: Muxhahidët e kanë fituar njërën nga depot më të mëdha të armëve dhe municionit në vend 1161
301 VIDEO: Muxhahidët e Shtetit Islam në Irak dhe Sham pasi që lirohen nga burgi i felëshuesve lëshohen në aksion 1236
302 SHBA: Reklamë provokuese për muslimanët 873
303 Siri: 20 fise nga Raka dhe Aleppo i dhanë besën për besnikëri shtetit Islam (foto) 1041
304 Jemen: Shiitët janë duke i masakruar muslimanët në Dammaxh + VIDEO 1243
305 SIRI: Luftime të ashpra për Khanasirin. Shtabi kryesor i Hizbullahut nën furtunë në Ghouti. Luftime në Atma + video 1229
306 Rusia po i ’mbledh mostrat e ADN-s´ prej grave muslimane 784
307 Ushtria e Kenis pohon se kinse i ka bombarduar kampet e el Shebabve ndërsa el Shebab e mohojnë atë 499
308 Shteti Islamik e bastis byronë e kanalit Saudit në Aleppo dhe than se ajo punon për CIA-n 960
309 Së paku 20 policë alkoolistë të vrarë dhe të plagosur në 2 shpërthime në – dyqanin e pijeve alkoolike në Dagestan 691
310 Junta ushtarake e Egjiptit se bashku me forcat e El-Fatahut po përgatiten për ta sulmuar popullin e Gazës 799
311 Kryemyftiu Saudit: Mos shkoni në Siri 1258
312 Somali: Në sulmin e aeroplanit pa pilot amerikanët i vranë 4 fëmijë 692
313 Obama i bashkohet luftës së Putinit në Soçi 768
314 Shiitët u hakmorën për vdekjen e ushtarëve të tyre në betejë, duke i ekzekutuar të burgosurit e pambrojtur musliman 834
315 Aplikimi i politikës: Uri ose gjunjëzohu. Pikat kontrolluese në Damask: Ulëri që të marrësh një copë bukë 1369
316 Siri: Shkëmbim i të burgosurve për ushqim në burgun qendror në Aleppo 1025
317 Ushtari amerikan: Si i kam vrarë 1626 njerëz 976
318 VIDEO: Ushtarët "trima" të Asadit i keqtrajtojnë si kafshë gratë e pambrojtura 1564
319 Sulmi shehidllëk i vret dhe plagos trupat e O.K.B-s në Mali 841
320 Tani Izraeli nuk ka nevojë ta sulmojë Gazën por këtë do ta bëjë Egjipti 989
321 Siri: Brigadat e bashkuara të muxhahidëve janë nisur në çlirimin e Homsit (+ video) 1254
322 Jahjaga argatja e kryqtarëve: Nuk do të lejohet bartja e shamive në shkolla – Pasojnë protestat 889
323 Pas paralajmërimit nga Emiratet e Kaukazit, shpërthimi shehid i vret dhe i plagosë mbi 40 rusë në Idel Urale muslimane 798
324 Video: NXITJE PËR XHIHAD - EBU TALHA KOSOVA 3082
325 Mercenari rusë eliminohet në Homs të Sirisë (foto, video, dokumente) 1187
326 Siri: Në aksionin martir në Hama u vranë të paktën 30 terroristë të Asadit 612
327 Tuniz: Luftime ndërmjet muxhahidëve dhe qeveris marionete 878
328 E gjithë familja prej 150 anëtarëve shkuan në xhihad në Siri 1380
329 Plaku nga Shqipëria bën thirrje për “xhihad” (VIDEO) 1518
330 Drama në aksionin e çlirimit të burgut: Forcat e regjimit i kanë vrarë 200 të burgosur në mënyrë që ti zmbrapsin muxhahidët 992
331 Siri: Muxhahidët me në fund hyn në burgun qendror në Aleppo. Deri tani u liruan së paku 500 të burgosur 1024
332 Dyfytyrësia e Turqisë: Turqia i godet pozicionet e muxhahidëve të El-Kaidës (Siri) 1491
333 Pas marrëveshjes Obama - Putin, HRW fillon ti kritikoj muxhahidët sirian 769
334 Dëshmi tronditëse e të burgosurve sirian 1262
335 Malala Jusufzai dhe vajzat jemenase - edhe një dyfytyrësi e Amerikës dhe perëndimit 1280
336 Urdhri i ri nga Zawahiri: Përqendrohuni në sulmet ndaj interesave amerikane 1274
337 Muxhahidi kosovar bën thirrje për xhihad në Siri (VIDEO) 2549
338 Shejh el- Ulwani e sfidon muftiun saudit Aal esh- Shejh dhe Feuzanin të kenë debat të hapur por ata po refuzojnë 1774
339 Siri: Krimi i ri i forcave shiite në Damask + video 782
340 Muxhahidët e Gadishullit Arabik mund ti rrëzojnë aeroplanët e armikut duke përdorur një eksploziv të pavërejtur i ujitur në rrobat e tyre 749
341 Muxhahidët e Harakat El-Shebaab e arrestojnë spiunin amerikan në Somali 697
342 Siri: Masakra e re e forcave të Asadit. Viktimë gratë, fëmijët dhe xhamit (foto+video) 1020
343 Me kërkesë të krishterëve, Turqia i ngriu pronat e ndihmuesve të talibanëve dhe muxhahidëve 882
344 Autoritetet saudite i ofruan marrëveshje Shejh Sulejman el- Ulwanit. Ai e refuzoi atë 1028
345 Muxhahidët libian paralajmëron se kidnapimi i amerikanëve do të jetë si përgjigje për rrëmbimin e el-Libiut 548
346 Siri: Krimet e reja të ushtrisë së Asadit. Fitoret e reja të muxhahidëve (+ foto dhe video) 1275
347 Muxhahidët i vrasin pushtuesit francezë me sulme shehidllëke dhe bombardime në veri të Malit 972
348 Afganistan: Ushtria amerikane e braktis kampin e madh ushtarak 918
349 MAFIAT Shi'itë i vjedhin dhe i shesin organet e trupit të sirianëve + video 999
350 Dështimi i operacionit të komandosëve amerikanë në Somali 720
351 Sukses i madh në afërsi të Damaskut. Muxhahidët i zënë rreth 250 automjete të blinduara (+video) 1091
352 Muxhahidët e SHIISH-t e lansuan një ofensivë kundër kurdëve 892
353 Mashtrimi i madh i paktit shiito-krishterë: Asadi hynë në koalicion me rebelët sekularistë kundër muxhahidëve 1005
354 Arabi Saudite: Shejh Sulejman el-Ulvani u dënua me 15 vite burg 1577
355 Deklarata e re e Shtetit Islamik në Irak dhe Sham mbi situatën aktuale në Siri 1411
356 Pakistan: Talibanët e mohuan përfshirjen e tyre në shpërthimin e tregut dhe për këtë e akuzuan Blackwater 818
357 MALI: Luftime në veri të vendit, sulm mbi bazën e kafirave në Timbuktu 685
358 Qeveria ushtarake egjiptiane po e vazhdon luftën kundër Islamit dhe i mbyll 13 000 xhami! 749
359 Siri: U formua koalicioni i ri islamik (foto reportazh) 1347
360 Rexhep Memishi - Ndërgjegjja, bërthama e njeriut 556
361 Video: Mesazhe nga toka e thertoreve - Beteja hyri në dyert e tyre 1216
362 Shteti Islami i Irakut dhe Shamit shpërndan një deklaratë se është kryer një operacion shehdll‏‏ 1203
363 Emiri i el-Shebabëve, Shejh Mukhtar Ebu Zubeir, i drejtohet popullit Kenian 878
364 Autoritetet Keniane i vranë pengjet me gaz helmues, dhe pastaj e shpërthyen ndërtesën 802
365 Siri: Muxhahidët e eliminojnë tërë timin special Iranian 1362
366 Keni: Beteja e armatosur po vazhdon. Muxhahidët po e mbajnë Westgate për ditën e tretë 1089
367 PATJETËR TË LEXOHET! URGJENTE! - Portali Almakos tallet dhe akuzon nderin e muxhahidëve në Siri! 4516
368 Siri: Me mijëra luftëtarë të Ushtrisë Çlirimtare kaluan në anën e grupeve xhihadiste (+ video) 1254
369 VIDEO: Mungesa e burrërisë në rrugën e davetit | Rexhep MEMISHI 709
370 Siri: Muxhahidët e çliruan qytetin e Azazit dhe vendkalimin kufitar me Turqinë (+video) 1298
371 Siri: Rebelët përdorin iPad për të hedhur raketa kundër Asadit (FOTO) 991
372 Vritet edhe një kosovar në Siri 1209
373 Në Siri luftojnë 70 000 muxhahidë. Kthimi i hilafetit i pashmangshëm! 1684
374 "Shteti Islamik i Irakut dhe Shamit" në Guta vendin për të cilin ka paralajmëruar i dashuri ynë sal-lallahu alejhi ve sel-lem 1330
375 VIDEO: Krimet e ushtrisë së Egjiptit në Sinai prej 9 deri më 13 shtator 2013 933
376 Amir Kallaba - Vrazhdësia e zemrës - video 902
377 Çeçeni: Sulmi i Muxhahidëve ndaj bazës të Ministrisë të Punëve të Brendshme marionete 696
378 Jemen: Muxhahidët e El-Kaidës të Gadishullit Arabik i vranë dhe i plagosën 11 femohues 629
379 Plaçka e luftës që morën muxhahidët e Shtetit Islamik të Irakut dhe Shamit në Hama (FOTO) 1320
380 Afganistan: Sulmi i Muxhahidëve me raketa i shkatërroj 8 aeroplanë pa pilot dhe 2 helikopterë 819
381 FILIPINE: Muxhahidët i çliruan dy qytete në Mindanao 658
382 Letër nga Toka e dy xhamive të shenjta (Arabia Saudite) 1387
383 Deklarata për fushatë të zgjeruar ushtarake kundër popullit të Sinait: "Ushtria egjiptiane dhe krimet e saj" 760
384 Siri: Muxhahidët e filluan operacionin e pastrimit kundër brigadave që bashkëpunojnë me regjimin 811
385 Apel për ndihmë: Qeveria shiite në Iran do ti ekzekutoj 7 të burgosur suni! 1156
386 Siri: Qëllimi amerikan nr. 1 është që ti ndaloj muxhahidët që të arrijnë deri tek armët strategjike 1132
387 Afganistan: Koalicioni NATO para vetë thyerjes, muxhahidët për çdo ditë e më shumë po korrin fitore 889
388 Prezantim i mrekullueshëm nga "Shteti Islamik i Irakut dhe Shamit"‏ 1664
389 Shehid Inshallah - Komandanti Muhamed Dido‏ 814
390 SIRIA - Mes hadithit dhe realitetit | Rexhep MEMISHI 777
391 Deklaratë nga vëllezërit e xhematit "Miletu-Ibrahim" 1054
392 Ra shehid i riu Ebu Enes esh-Shamijj Allahu e pranoftë prej shehidëve 1324
393 Muxhahidët e vrasin komandantin përgjegjës për masakrën kimike 1200
394 Video ligjëratë: ALEJHIM MALIQI - ALL-LLAHU JU THËRRET NË SHPËTIM 773
395 Kryengritësit sirianë morën 400 ton të armëve - Xhebhatu Nusra shkon në hakmarrje për sulmin kimike 1748
396 Foto dhe Video: Hakmarrja e Hizbullahut: Në sulmin shpërthyes në xhamin në Tripoli 65 të vdekur, me qindra të plagosur 997
397 Video ligjëratë: ALEJHIM MALIQI - SPROVIMI-RRUGA E DIJETARËVE 759
398 Foto & Video: Në sulmin kimik të forcave shito-alevije ku u masakruan së paku 1.300 muslimanë 1880
399 Muxhahidi afgan arritiqë ti vrajë 8 ushtarë amerikanë para se të vritet 1217
400 Shejh El Arifi: O vëllezërit tanë në Egjipt, gjaku juaj është gjaku ynë! 1838
401 Egjipt: Puçistët i vunë zjarrin spitalit fushor me mijëra të plagosur dhe të vrarë për ta mbuluar masakrën 933
402 Gjakderdhje në Kajro. Ushtria i dogji demonstruesit për së gjalli (video) 1410
403 Masakra e re në Egjipt, 2200 të vrarë, 10 000 të plagosur 1551
404 Afganistan: U sulmua një burg, lirohen 22 muxhahid 903
405 Heronjtë tanë u martirizuan gjatë ushtrimit të detyrave të tyre të xhihadit kundër çifutëve 1198
406 Siri: Ofensiva e muxhahidëve në Lataki e ka shqetësuar Amerikën, Rusin dhe opozitën pro-perëndimore 1147
407 Qenët e Asadit duke u përpjekur për ta therrur një shehid 1883
408 Siri rrëzohet avioni iranian transportues i cili por barte armë për Assadin 961
409 Egjipt, pesë të vrarë në 'operacionin e përbashkët' egjiptiano-izraelit 599
410 Vëllazëria muslimane i ka hedhur poshtë thirrjet e muxhahidëve për ta braktisur demokracinë 785
411 Video ligjëratë: Alejhim Maliqi-Lamtumirë Ramazan 645
412 Muftiu Saudit i bëri thirrje ushtrisë egjiptiane që të hap zjarr mbi muslimanët" vetëm në raste të domosdoshme" 1233
413 ME FATË FITËR BAJRAMI! 653
414 Siri: Muxhahidët e sulmojnë Latakin – zemrën e regjimit Alevit të Asadit 1025
415 Rreth krimeve të përsëritura të ushtrisë të (Egjiptit) në Sinai 1131
416 Siri: Çlirimi i burgut në Halep ende është në zhvillim e sipër (VIDEO) 1295
417 Amir Kallaba - Vlera e Kuranit 996
418 SIRI. Muxhahidët e Xhebhat al Nusrah i kapën 200 militantë Kurdë 1353
419 Siri: 200 të vrarë dhe të plagosur në shpërthimin në depot e armëve të paramilitarëve të regjimit 1066
420 VIDEO: Amir Kallaba - Vlera e natës së Kadrit 997
421 Goditet me raketë hoteli i Sinait 759
422 Allahu Ekber/Lajm i mirë/ Qafirat janë tërhequr nga rajoni i Shabellës se Ulët të Somalisë 995
423 'Izraeli' e ngre alarmin: Qendra botërore e Xhihadit është duke u krijuar në Siri 2072
424 Muxhahidët hapin zjarr me 'raketa balistike të prodhimit amerikanë' mbi shtabin kryesorë të sigurisë në Sinai 918
425 Patriarku Tavadros pas masakrës mbi agjëruesit: Faleminderit ushtrisë... faleminderit policisë!! 940
426 Ka rënë Homsi: Shikoni fotot e Homsit te shkatërruar 1215
427 Turqia e mohon pezullimin e marrëveshjeve të bashkëpunimit me Egjiptin pas masakrës 639
428 Talibanët e Pakistanit i lirojnë 250 të burgosur gjatë sulmimit të burgut 658
429 Muxhahidët e Xhebhat Al-Nusras duke e mirëmbajtur dhe instaluar transformatorin e energjisë elektrike në Dejr az-Zawr (Video) 1011
430 Puçistët egjiptian i dërgojnë 2 ushtri për në Sinai 724
431 Ekspertët: Përmbysja e Mursit do të jetë katalizator për Xhihadin në Egjipt 1205
432 Irak: 7000 mijë të burgosur muslimanë u liruan në dy sulme të njëkohshme në Abu Graib dhe Taxhi 1458
433 Video: Xhebhat al Nusrah duke shpërndarë ndihma për Ramazan 1033
434 (Muxhahidët) Snajperistë i vrasin 3 policë në Sinai 847
435 Emiratet e Bashkuara Arabe dhe roli i tyre në luftë kundër Islamit 859
436 Muxhahidët e Iranit e kryen një sulm martir në portin e Chabahar-it 1028
437 Somali: Në sulmin e El-Shebabëve u plagos rëndë drejtor i CIA-s për Afrikën Lindore 840
438 Muxhahidët u erdhën në ndihmë muslimanëve të Burmës: U vranë 17 ushtarë budist 1452
439 Video ligjëratë: Dashuria ndaj Pejgamberit s.a.v.s. 994
440 Ansaral-Sheriati në Egjipt do ta mbrojnë Islamin dhe do ta luftojnë juntën ushtarake sekulariste 1270
441 Egjipt: Luftime të ashpra në Sinai 1741
442 Piloti jordanez i forcave ajrore kaloi në anën e Xhebhatu-Nusra 1275
443 Dagistan: Në mesin e xhamisë sufit e vranë edhe një musliman nga lista e zezë "vahabiste" 885
444 Presidenti francez kërkon nga Ushtria e Lirë Siriane 'për të marrë iniciativën nga islamistët' 927
445 Konflikte të mëdha në Liban. Mbi 50 të vrarë dhe dhjetëra të plagosur në konfliktin mes muxhahidëve dhe ushtrisë libaneze (VIDEO) 1342
446 Shpallja për formimin e Xhebhat Al Nusrah në Egjipt 1370
447 “Talebanët” gazetaresk, vazhdojnë të “etiketojnë” e të luajnë me ndjenjat fetare! 1153
448 Tregimi i dhimbshëm i plakës e cila e mbijetoi masakrën në Banijas: Vajza ime më fliste për xhenetin derisa ishte duke vdekur 947
449 Përgjigje ndaj MURXHIVE të Sotit - Shejh Ahmed el Hazimij 1363
450 Konspiracioni dhe komploti i Kufrit për t'i dhënë fund Islamit në Egjipt 870
451 Dagistan: Muslimanja u vra brutalisht sepse sufive nuk u pëlqeu hixhabi i saj 1104
452 Muxhahidët sirianë i vrasin 60 militantë shiitë 1240
453 U vranë së paku40militantë tëHizbullahut, ushtarë të Asadit 777
454 Regjimi femohues Jordanezi burgos tremyslimanë tëcilet u përpjekënpër ti'u bashkuarmuxhahidëve në Siri 678
455 Ne Prishtine mbahet Panairi i Librit me 3-6 Qershor (nese s'jam gabim), cilat jane librat qe na i propozoni me i marre? 917
456 Kusejri përsëri në duart e Muxhahidëve. Muxhahidët hyren në Liban. Luftime në Balbek 1518
457 Muxhahidët u tërhoqën nga Kusejri 1115
458 Humbje e madhe e Hizbulatit në Siri. Konflikti regjional në horizont 1972
459 Lajmet e fundit nga vendi heroik Kusajr (Al-Kusajr): 3328
460 Boko Haram bëri thirrje për formimin e shtetit islamik në Nigeri 918
461 Mallkimi “Bin Laden”: 23 nga 25 pjesëtarët e njësisë që vranë Bin Ladenin kanë vdekur! 1465
462 Lexo me kujdes: MUSLIMANËT NË PERËNDIM NË MES HOLOKAUSTIT DHE SHTETIT ISLAM 1802
463 U vranë 40 ushtarë të Asadit në provincën Idlib 948
464 Siri: Beteja për Kusejr. Luftime në Aleppo 1809
465 Myftiu Saudit thirrjet për Xhihad në Siri i quan tradhti ndaj shtetit dhe atdheut 2361
466 Siri: Muxhahidët e sulmojnë burgun në Aleppo. Beteja te ashpra për qytetin e Kusejrit 1555
467 Raportime nga Siria - 18 maj 2013 1267
468 Video Hakmarrje: Luajt e Xhebhat el Nusras duke i ekzekutuar Shabihat e fëlliqur të Asadit 2598
469 Video: Fëmijët e Sirisë 1422
470 Al-Kaida në Gadishullin Arabik përgatitet për ta marrë kontrollin e Jemenit jugor 1082
471 Video: Xhebhat el Nusrahi vret 19 minj të Assadit brenda 3 minutave 1949
472 Video nashid: Flamuri i Teuhidit 1529
473 Bangladesh: Videoja nga Nata e errët e Dhakas e vrasjeve të civilëve të pafajshëm nga rrethimi i Policisë 1052
474 Video: Pamje e bukur – Ushtari amerikan shpërthen në mina këmbësorie 1156
475 Video: Misioni hakmarrës i Xhebhat Al Nusrah për masakrën e Banijas nga forcat Shia të Asadit 1459
476 Boko Haram gjatë një sulmi në Nigeri i liron 105 të burgosur 942
477 Sulmet izraelite në Siri u bënë për ta larguar vëmendjen nga Masakra e Tartusit - 800 muslimanë të masakruar në fshatin sirian (video) 2528
478 Anëtari i parlamentit britanik: Britania, "Izraeli" dhe Shtetet e Bashkuara duhet menjëherë ta sulmojnë El-Kaidën në Siri 1207
479 Më shumë se 10.000 të plagosur, më shumë se 3000 të vrarë, Ummeti në Bangladesh është në gjendje tërësisht të pafuqishme 1751
480 Rexhep Memishi - Krimet e munafikëve 795
481 Zekerija Qazimi - Shën Gjergji 801
482 Afganistan: Rrëzimi i aeroplanit amerikan -VIDEO 1618
483 Mbreti i Saudis kërkon ekzekutimin e atyre që i inkurajojnë të rinjtë për të shkuar në Xhihad në Siri dhe Irak 2741
484 Policia e Austrisë i mori në pyetje fëmijët e vegjël në lidhjen e tyre me muxhahidët e Emirateve të Kaukazit 1015
485 Shërbimi sekret i Jordanisë ofron 350.000 dollar për atë i cili e vret liderin e Xhebhatun-Nusras 2624
486 7000 Muxhahida nga Libani i bashkëngjitën Xhabatul Nusra-s 2411
487 Rinia Sunite Libaneze regjistrohen për Xhihad kundër Hizbullahut 1473
488 Arabia Saudite, me dynja kundër rezistencës së xhihadit 1627
489 Afganistan: Helikopteri SHBA-NATO ra në duart e muxhahidëve. Të gjithë udhëtarët u burgosën 1103
490 Dzhokhar Tsarnaev arriti të dëshmojë se ai nuk e kishte bërë shpërthimin në Boston 1396
491 7 vite burg për vrasësin e taksistit në Vizbeg të Shkupit 1028
492 Video risi – Siri: Përgatituni 1459
493 Babai i vëllezërve Tsarnaev: Unë jam përkrahës i Kadirovit. Bijtë e mi nuk kanë thënë asgjë në lidhje me pavarësinë e Çeçenisë 1179
494 Muxhahidët somalezë i vranë 27 militantë felëshues në Mogadish 679
495 TURQI: Turqia i 'ndihmon' rebelët sirianë duke i arrestuar 1131
496 Siri: Ushtria e muxhahidëve të Ensarëve dhe Muhaxhirëve fituan pre të mëdha dhe morën të burgosur (VIDEO) 3038
497 Xhebhat Al-Nusra bashkohet me El Kaidën në Irak dhe ia jep besën Ejman al-Zawahirit 1461
498 Sauditët vendosin për t’ia vënë gardhin vetës nga Muxhahidët duke e ngritur një mur prej 2000 km 1672
499 Emiri i Al-Kaidës kërkon nga Muxhahidët sirian që të përpiqen për ta ringjallur Hilafetin 1135
500 Ushtarët francezënë Mali: "Militantët (Muxhahidët) nuk e kanë ndërmend për të shpëtuar apo të tërhiqen" 987
501 13 fëmijë muslimanë u martirizuan në sulmet ajrore AMERIKANE në Afganistan 840
502 Emiratet Islame të Afganistanit: 80 marioneta të vrarë dhe 75 të plagosur gjatë operacionit shehid 1064
503 Pamja e vërtetë e shtetit shia në Iran 2857
504 Video: Sa i vogël sa i madh 1429
505 20 polic marioneta dhe administratorë të vdekur dhe të plagosur gjatë operacionit në Irak 791
506 Sulmi frontal në postbllokun e Assaditeve (Video) 1833
507 Iraku i Nuri al Malik: Dhunimet, ekzekutimet dhe torturat - Pjesa e dytë 832
508 Sauditët zyrtarisht qëndrojnë kundër muxhahidëve në Siri 1957
509 Afganistan: Masakra e re demonkratike ndaj grave dhe fëmijëve 823
510 Revolucionarët Sirian e shkatërrojnë avionin iranian që mbante armë + video 1118
511 Letër nga gruaja e Abu Hamza al-Misrit: 1089
512 Iraku i Nuri al Malik: Dhunimi, ekzekutimet dhe torturat (Pjesa I) 991
513 Muxhahidët e çlirojnë qytetin më të madh të pushtuarnga francezët në veri të Malit 1047
514 Muxhahidi Amerikan El-Amriki tallet me çmimin e Obamës prej 5.000.000 $ 1316
515 Budistët po vazhdojnë me masakrimin e muslimanëve në qendër të Mianmar 1081
516 Video: Babai im është duke u torturuar në burgjet Saudite 1692
517 Pse Netanjahu i kërkoi falje Erdoganit? 1170
518 Somali: Të paktën 25 marioneta janë vrarë dhe plagosur në një sulm martir në kryeqytet dhe u lirua edhe një qytet tjetër me rëndësi 720
519 'Izraeli' kërkon nga regjimet arabe për ta pushtuar Sirinë 810
520 Shteti Islamik i Irakut:Muxhahidët ia tërheqin vërejtjen regjimit të Bagdadit në prag të operacioneve të ardhshme të mëdha 751
521 "Izraeli" kërkon nga Amerika për ta pushtuar Sirinë 1028
522 NATO njofton gatishmërinë e saj për ta pushtuar Sirinë 1022
523 Muxhahidë të ri shkoni për ti luftuar pushtuesit francezë në Mali 1084
524 Letër nga burgu - Ebu Katade el-Filistini 1057
525 SHBA-të kërkojnë "ekstremistët" në Siri me avionë telekomandues 980
526 Lëvizjet islamike e kanë formuar shuran e cila do ta kontrolloj lindjen e Sirisë (Video) 1379
527 FOTO: Arabia Saudite feston 80 vjetorin e miqësisë me SHBA-në 2163
528 Ish ushtari amerikan i bashkohet Xhebhat el Nusra 1543
529 FSK-ja do të dënojë pjesëtarët që lexuan Kuranin 1342
530 22 pushtues amerikan, 9 trupa të marionetave lokale u vranë në konflikt të ndërsjellë në Afganistan 788
531 SIRI. Muxhahidët e morrën qytetin e Deir ez-Zur 1678
532 Xhihadi në peshoren e familjes Saude 1705
533 Shejh Rubejshi u bëri thirrje muslimanëve që ti rrokin armët e tyre dhe ta rrëzojnë regjimin saud 2258
534 VIDEO: Fakte që flasin vetë! DOKUMENTAR 1415
535 48 ushtarë të mallkuar Alevitë sirian u neutralizuan me sukses në një pritë në Irak 1252
536 Video: Musa Cerantonio - Cili xhihad është më i mirë? 1123
537 VIDEO: Krenaria e Umetit 1382
538 Prapë policia e Kosovës i arreston dy të dyshuarit për Monstrën dhe ia dorëzon Maqedonisë 1063
539 FOTO ekskluzive të Kataib el Muhaxhirin! Plaçka e luftës e marrë nga Brigada e 80-të në Veri të Aeroportit të Alepos 1294
540 I “madhi” që fal shumë 969
541 U vranë dhe u plagosën të paktën 17 marioneta franceze gjatë operacionit shehid në Mali 908
542 Video: Tuniziani i ri befason audiencen me ilahi 1477
543 Shejh Ebu Muhamed El-Makdisit i ofrohen kushte për ta liruar nga burgu 1193
544 Organizata “terroriste” shpërndan ndihma humanitare 948
545 Video: Edhe Muxhahidët mund të bëjnë gabime 1249
546 I bashkohet Karvanit të Shehidave Insha'Allah ! 2349
547 Fluksi i ri i armëve perëndimore dërgohen në Siri për ta dobësuar ndikimin e Muxhahidëve 1066
548 Një intervistë me muxhahidët e Shamit: "Ne e duam ligjin e All-llahut" 1295
549 Së paku13 pushtues marioneta Çadian janë vrarë në Mali 802
550 Muxhahidët do të luftojnë kundër Amerikës Dexhalle 1048
551 Shpërthyen përleshjet në mes të Muxhahidëve dhe pushtuesve francezë në Mali 1043
552 Shukri Aliu kërkon lirinë, mediat anti-shqiptare ende e akuzojnë 1478
553 Mali: Shtëpia e re torturuese e hetimeve gjyqësore e çmendurisë amerikane 844
554 Trupat franceze do të tërhiqen nga Mali brenda javësh 934
555 Mënyrë e çuditshme e të falurit të presidentit të Iranit Ahmedinexhadit 1139
556 Egjipti i vërshoi tunelet në Gaza 1134
557 Muxhahidët i dëbojnë forcat franceze dhe marionetat e tyre nga qyteti Malian 988
558 Janë zhdukur më së paku 20 të burgosur nga burgjet e fshehta të CIA-së 876
559 Saudia e mbështet luftën kryqëzate të mosbesimtarëve kundër muslimanëve të Malit, dhe i ofron mbështetje Francës 1799
560 Trupat terroriste amerikane i rrëmbyen 75 civilë, 1 martir në bastisjet e natës 948
561 Shejh el-Arifi u ngrit për ti mbrojtur Muxhahidët e el-Kaidës në TV-n e Katarit 2463
562 Arsimtarja snajperiste 1076
563 Muxhahidët po i luftojnë kolonialistët francezë në veri të Malit 1046
564 Franca nxitoi ta deklarojë fitoren në Mali. Ekspertët dyshojnë në atë 1040
565 Emiratet Islame te Afganistanit: 30 Komandantët e armikut u vranë në dhjetë provincat në muajin e kaluar 942
566 Muxhahidët përsëri e kapen qytetin jemenas dhe i mundën trupat marionetë 1071
567 Video:- Ne jemi të gatshëm - Shejh Abdullah Azzam 1293
568 Mali: Muxhahidët e vejnë Francën të numërojë 1441
569 Sinqeriteti me Allahun pjesa 1 - Ligjëron: Shkëlzen ef. Salihu 1091
570 Njoftim nga stafi Realiteti Islam 1940
571 Franca, Britania e madhe dhe Amerika po bëjnë pushtim ushtarak në kryeqytetin e Jemenit 945
572 Video: Muxhahidët e udhëhequr nga vëllezërit Gakajevi e shpërthyen veten pasi që mbetën pa municion 1649
573 Ushtria e Malit akuzohet për ekzekutime të numëruara 1118
574 Kaukaz: Betejë e ashpër në malet e Çeçenisë. Një grup i muxhahidëve është rrethuar 1495
575 Për shkak të pjesëmarrjes të Britanisë terroriste në luftë kundër muxhahidëve të Malit kërkon nga shtetasit e saj që të largohen menjëherë nga Bengazi 842
576 Kryqëzatat në Mali! 935
577 Afganistan: Sulm spektakular në Kabul përfundoi me 55 të vdekur e të plagosur (+video) 1106
578 Muxhahidët i sulmuan trupat nigeriane në rrugën e tyre për në Mali 994
579 VIDEO: UDHËZIMI – Shejh Shukri Aliu (Allahu e shpejtoftë lirimin e tij prej burgut të Kafirave) 1131
580 Ja se si shteti dhe mediat i ndërrojnë mendjet e njerëzve 1391
581 Pse Franca në Mali? 1403
582 Video: Kushtet tmerruese jetësore të refugjatëve sirianë 1145
583 Mali: Xhunta ushtarake përsëri njoftoj se e kanë kapur Konna dhe Diabaly. Komanda e muxhahidëve e mohon atë 969
584 Siri: Versioni i plotë i videos i sulmimit dhe i marrjes të bazës ushtarake Taftanaz 1387
585 Kafirat dhe felëshuesit e djegën trupin e muslimanes shtatzëne në Tirnjaz 1091
586 Marionetat e perëndimit në Algjeri i masakruan brutalisht 34 qytetarë perëndimorë me urdhrin e qeverive perëndimore 953
587 Al Kaida i ka kapur mbi 40 administratorë perëndimore në Algjeri, si përgjigje kryqëzatës perëndimore kundër Azawadit Islam 833
588 El-Shebabët e përgatisin ekzekutimin e agjentit sekret 1168
589 MI5 i detyrojnë somalezët në Britani për ta spiunuar popullin e vet 821
590 Njoftimi për vdekjen e bashkëshortes së shejhut muxhahid Ebu Muhamed el- Makdesij (Allahu e liroftë) 1140
591 Mali: Pushtuesit francezë po ikin. Muxhahidët e çlirojnë Koulikoro dhe janë 60 km afër kryeqytetit Bamako 3045
592 Muxhahidët e sulmojnë dhe e marrin qytetin Malian 976
593 Pushtuesit francezë janë kurthuar në Konna. Muxhahidët i premtojnë Parisit për një Afganistan të dytë 1087
594 Pushtuesit francezë u mundën me mundje vdekjeprurëse në Somali 1059
595 Hedhen poshtë pretendimet perëndimore. Beteja për qytetin Malian po vazhdon. Muxhahidët i hedhin poshtë 2 helikopterë francezë 976
596 Betejat kundër Assadit fillojnë t’i marrin emrat e trimave shqiptar 1919
597 Beteja e Ebu Aishes (Numan Demolli) - ME TITRA SHQIP 1840
598 VIDEO - El Kaida në Jemen: I ka zënë peng disa persona dhe u jep një këshillë të mirë 1228
599 VIDEO EMOCIONUESE: E flet të vërtetën, pasi që i pritet koka 1320
600 Kalorësi infiltrues i vret 8 pushtues britanikë në Gerishk 825
601 Përleshjet po vazhdojnë në xhihadin sirian 983
602 Xhehbhat en Nusra kane zënë sasi të mëdha të municionit (video) 1189
603 Po zhvillohen luftime të vrullshme për kontrollin e bazës ajrore siriane 1071
604 Si u krijua fetvaja e rreme mbi grup përdhunimin në Siri 1102
605 SIRI: Alevitët Satanike në mënyrë rituale i presin fëmijët e medresës islame dhe ua presin kokat 30 muslimanëve (video) 2397
606 Zbulimet e ish operatorit të aeroplanëve pa pilotë: ''Unë pashë burra, gra dhe fëmijë duke vdekur'' 1252
607 Kush është BABA DIMRI ??? 979
608 Martiri e sulmon bazën ajrore të pushtuesve amerikanë, më shumë se 100 të vrarë 1259
609 Zekerija Qazimi - Çështja e vitit të ri – video ligjëratë 915
610 VIDEO- I VARROSUR PËR SË GJALLI - VIDEO 1837
611 VIDEO: Çka donë të festosh (2013)? - Hoxhë Omer Bajrami 1118
612 Muxhahidët e Xhebhat El-Nusrah vazhdojnë me çlirimin e Sirisë 1216
613 Vritet këshilltari amerikan në sulmin 'e brendshëm' afgan 793
614 Shteti Islamik i Irakut: Deklarata mbi gënjeshtrat e reja të qeverisë të "Zonës së gjelbër" rreth arrestimit të emirit, Ebu Bekr el-Bagdadit 802
615 Amerika i dërgon Blackwater në Siri për ti vrarë komandantët e muxhahidëve 1661
616 Prifti amerikan i cili e dogji Kuranin: U poshtërua edhe nga vetë populli i tij 1097
617 Siri: Rebelët i refuzojnë marionetat amerikane nga "Shtabi i Përgjithshëm", i krijuar nga amerikanët në Turqi 1052
618 Ti pyet ISLAMI përgjigjet 1316
619 SIRI: Emir Sheikh Abu Ahmed: ''Ne duam ti zëvendësojmë ligjet civile me Sheriat'' 1105
620 Somalia: Në sulmin e muxhahidëve u plagos gjenerali amerikan 1012
621 LAJMERIM!!! PROTEST GJITHË POPULLORE SONTE TE PALLATI I RINIS ''BORO RAMIZI'' që ky pallat mos të na shëndrrohet ''PORNO RAMIZI" 1387
622 “Plisat” shkatërruan hapësirën e “natës së seksit” në Prishtinë – VIDEO 1811
623 VIDEO: Imami i selefive tunizian i kërcënohet liderëve të partisë "islamike" En-Nahda për tradhti 1229
624 Muftiu i Arabisë Saudite thërret për zgjedhje demokratike 1753
625 LUFTA KUNDËR ISLAMIT: SHBA-t e emërtojnë grupën e muxhahidëve sirianë si "terroristë të huaja" 1442
626 Ndërroi jetë Shejh Halid el Husejnan ("Të bie Shehid është dëshira ime më e madhe") 1250
627 Dagestan: Pushtuesit rusë u përpoqën për ti djegur gratë dhe fëmijët për së gjalli 1024
628 Në një të ardhme të afërme filmi i ri që i fyen muslimanët dhe Pejgamberin Muhamedin, alejhi selam 1003
629 Ra shehid (inshAllah) shejhi dhe muxhahidi Halid bin Abdurrahman el Husejni 1428
630 U lirua Shejh Sulejman bin Nasir el-'Ulwani (+ video) 1357
631 Regjimi Saudit e mbështet zgjerimin e politeizmit në Kaukaz 996
632 Çfarë ndodh me ushtarët e UÇK-së? 1520
633 Arrestohet dhe ekstradohet Hoxhë: Shukri Aliu / reagon lëvizja "Bashkohu" - [KlanKosova] 1777
634 Muxhahidët e Xhebhat el-Nusrah po arrijnë fitore në Siri 1066
635 Qeveria e Maqedonisë arreston dhe gjykon njerëz ku të dojë dhe si të dojë 1605
636 Arrestimi i hoxhë Shukri Aliut nxit reagime në Internet 2047
637 Ndërmjet Palestinës dhe Ahwazit [dëshmi të krimeve të shi'ave] 993
638 SOMALI: Harakat Al Shabaab Al Muxhahidin raporton për operacionet e saja luftarake 1039
639 Dagestan: Së pari arrestohet, pastaj sjellët në shtëpi i prangosur dhe hidhet në ajër 985
640 Urgjentisht: Pushtuesit e braktisin bazën dhe 10 punkte kontrolluese në Khakrez, 4 tanke u eliminuan 1076
641 Kjo është drejtësia perëndimore në lidhje me islamin 1174
642 Amerika po mendon të ndërhyjë ushtarakisht në Siri 1778
643 Afganistan:9 tanke dhe 3 automjete ushtarake u shkatërruan në sulmet e muxhahidëve 998
644 SIRI. Më shumë se 300 ushtarë të armikut eliminohen në sulmin shehid nga muxhahidi i Xhebhat Al-Nusrah në shtabin e ushtrisë të Asadit në Aleppo 1351
645 VIDEO: Ngjarjet nga Siria te cilat e lanë shejh Muhamed el-Arifi pa fjalë 2674
646 Mali: Muxhahidët Tuareg arritën fitore të re mbi militantët demokratikë 983
647 Video me përkthim shqip: Tani, tani ka ardhur koha e luftës 1735
648 Dekreti i Morsit shkakton protesta të masës të demokratëve në Egjipt 1036
649 Zyra e rëndësishëm e CIA -s në Kabul u sulmua nga grupi i madh i muxhahidëve. Shumë amerikanë të vrarë ose të plagosur 1067
650 Talibanët e pakistanit zotohen për ti sulmuar caqet në Indi 881
651 VIDEO: Çka donë të thotë të jesh 20 minuta në Gaza 1281
652 Video me përkthim shqip: Shteti Islam i Irakut do të qëndrojë 1667
653 Muxhahidët e Siris e refuzuan koalicionin nacional dhe kërkuan vendosjen e sheriatit 1048
654 Izraeli e pranoi se gabimisht i mbyti 9 anëtar të një familje 1070
655 Video -PËRSE NUK MËRZITESH PËR ZEMRËN TËNDE- Video 2028
656 Shqiptarët të cilët Luftojnë në Siri 2907
657 LAJME TË FRESKËTA NGA GAZA 3013
658 Emiratet Islame të Afganistanit: Kush po i vranë civilët dhe pse? 995
659 Bie shehid kosovari i parë në Siri 5721
660 Somali: Urimi zotëri Obamës nga përkdhelësi i tij 1004
661 Të paktën 67 shia dhe marioneta u vranë apo u plagosën në autobombë në Irak 839
662 Vriten 50 ushtarë të Assadit gjatë një operacioni shehid nga një Muxhahid i Xhabhat el-Nusra 1515
663 Shehidi i Siris (inshAllah) muxhahidi 15 vjeçari i "Xhabhat en Nusra" + video 2125
664 Arabia Saudite: Myftiu i Arabisë Saudite kërkon nga muslimanët që të mos luten për dënimin e SHBA-ve 2248
665 Snajperistët iranian po vrasin civil sirianë 945
666 Moska po islamizohet me vrull. Popullsia e Rusisë shpejt do të vdes 1930
667 Bangladesh: U fundos anija, u zhdukën 130 refugjatë muslimanë 871
668 Irak: Deklaratë në lidhje me operacionet e Bajramit, si përgjigje për arrestimin e grave të lira muslimane nga Ehli Suneti 785
669 6 fëmijë u martirizuan pasi 2 predha mortajash amerikane u përplasën në 2 shtëpitë e civilëve 838
670 Dagistan: Bastisja ndëshkuese në fshatin provincial. Fshatarët i nxorrën djelmoshat e rrëmbyer nga duart e pushtuesve Rus 964
671 Kavkaz: Muxhahidët luftuan me pistoleta dhe granata dore (video) 1395
672 Vala e re e gjenocidit në Burma: Janë djegur 1000 shtëpi të Rohingjave 854
673 Brigada e muxhahidëve me emrin "Isa", alejhis-selam, po lufton në Siri (+VIDEO) 1937
674 60 vjeçarja Feride Bilalli paditet për armëmbajtje pa leje 923
675 Oficeri i ndërgjegjshëm afgan hap zjarr dhe i vret 4 marioneta të UNA 881
676 Amerika kërkon nga ULS për ti dhënë garanci të sigurisë për 'Izraelin' në shkëmbim për ndihmë 1067
677 Sulmi martir i vret 32 trupa të NATO-s, marionetave, u plagosën 73; 2 helikopterë u shkatërruan 1405
678 Ministria e Brendshme paralajmëron për operacione të mundshme të xhihadit në jug të Sinait 1009
679 Ministri francez: Së shpejti sulm në muxhahidët në Mali 973
680 VIDEO: Vlera e dhjetë ditëve të muajit Dhulhixhe - Zekerija ef. Qazimi - 1006
681 Fjalët e fundit të Shejh Ebu Hamza El-Misrit para ekstradimit në SHBA-t 1217
682 Mali: Muxhahidët i kërcënohen Francës 1012
683 Siri: Vriten 13 anëtarë të "Hezbollahut" 1175
684 Afgani 88 vjeç vrau dhe i plagosi tre okupator 1084
685 Siri: Muxhahidët po i përdorin taktikat e muxhahidëve të Afganistanit dhe refuzojnë ndihmën e Perëndimit 1092
686 Shejhi afgan ofron shpërblim me para për vrasjen e producentit të filmit "Pafajësia e muslimanëve" 930
687 Siri: Brigadael-Faruk e kapi kushëririn e qenit Assad dhe e sjellën si derr 1289
688 KËRCËNOHET MUSLIMANJA ME BURGIM NË GJERMANIN SUPER - DEMOKRATIKE 1272
689 Afganistan: Muxhahidët i zunë 25 automjete te ngarkuara me paramilitarë lokal 913
690 Afganistan: Marionetat lokale e therën me thikë gruan deri në vdekje, sepse ajo i rezistoi përdhunimit 1060
691 Subhanallah, një muaj e gjysmë pas vdekjes së tij, trupi i muxhahidit të Sinait i vrarë nga ushtria e regjimit egjiptian, ende i rrjedh gjaku i freskët + video 1430
692 Shteti Islamik i Irakut: Deklaratë në lidhje me valën e bekuar të së dielës 1659
693 Afganistan: 6 ditë luftime të ashpra në Shinkot, 6 tanke dhe 59 trupa të armikut eliminohen 853
694 Kaukaz: U eliminua i tërë njësiti i terroristëve rus 1512
695 Kujdes: Muslimanët të cilët a luajnë lojën Call of Duty, në të cilën emri i Allahut është vendosur në WC 1129
696 Afganistani: Muxhahidët e çlirojnë zonën në kufi me Taxhikistanin 1121
697 Kujdes! Video shumë emocionale: Çka ka bërë Pejgamberi alejhi selam për neve? 2219
698 Mendimtarët amerikan: Mediat demokratike i fshehin humbjet shkatërruese perëndimore në bazën Shorab në Afganistan 1229
699 Në Siri burgosen 5 zyrtarë të ushtrisë jemenase 891
700 Irak: Muxhahidët kryen një operacion special për lirimin e të burgosurve 1228
701 Përgjigja e Emirateve Islame të Afganistanit në pretendimet e rreme të terroristëve të ISAF-it 911
702 Marionetat zhvilluan 'Operacione Speciale' duke u fshehur pas shpinës të nënave të Muxhahidëve 1037
703 APEL PËR NDIHMË: "Milingonat" 991
704 U burgosën 60 sauditë pas protestave për lirimin e të afërmve të tyre 1145
705 Video mesazhi i pjesëmarrësve te operacionit martir në bazën e përbashkët ushtarake amerikano-britanike (Shorab) 1634
706 Libër: SHEJTANI I MADH – lexo para se të masakrohesh dhe të dhunohesh siç u veprua me vëllezërit dhe motrat tuaja 1759
707 Sirinë e ka kapluar uria 954
708 Reagimi i Emirateve Islame në lidhje me bombardimin e civilëve në Lagman 800
709 Prapë e sulmojnë nderin e Pejgamberit, salallahu alejhi ve selem 975
710 Vetëvrasjet në ushtrinë amerikane e kanë arritur kulminacionin 951
711 Udhëheqësi i selefive të Tunisit ka arritur të shpëtoi nga xhamia e rrethuar nga policia 983
712 Departamenti i Shtetit i bëri thirrje amerikanëve të largohen nga Tunizi 812
713 Vazhdon të fyhet Pejgamberi Muhamedi (alejhi selam), muslimanët i vazhdojnë protestat 1481
714 Është duke u zhvilluar operacioni i hakmarrjes për Pejgamberin alejhi selam në bazën ajrore Shorab 1254
715 FOTO: Protestat kunder filmit anti islamik 956
716 Prej minutës në minutë: Protestat kundër filmit anti islamik (VIDEO+foto) 1816
717 Deklarata e Emirateve Islame për fyerjen e të Dërguarit të Allahut në Amerikë 1211
718 Aktorët janë distancuar nga filmi "Pafajësia e muslimaneve" + video për përhapjen e demonstratave 1153
719 Rusët po bëjnë spastrime masive etnike në fshatrat e Ingushetis 820
720 Sulmohet konsullata amerikane në Libi dhe vritet një zyrtarë i saj për fyerjen amerikane të Profetit Muhamed (as) + VIDEO 1184
721 Irak: Në tërë vendin u mbytën dhe u plagosën më shumë se 280 persona + video 925
722 Somali: Janë vrarë numër i madh i krishterëve dhe felëshuesve 884
723 Shqetësimi amerikan me rritjen e "xhihadistëve" dhe nxitja e rebelëve të ULS kundër muxhahidëve 1252
724 Videoja shqetësuese që e regjistroi korrespondenti i CNN Nick Paton Walsh në Haleb, i cili ishte në vend të ngjarjes 1665
725 Afganistan: Në një sulm shehidë në komandën e CIA-s në Kabul u vranë 5 agjentë të rangut të lartë 860
726 VIDEO: Një njësit i Ushtrisë së Lirë Siriane iu bashkua Muxhahidëve të Xhubhat al-Nusra 1527
727 FOTO: U vra nëna siriane 1339
728 Pakistan: Janë vrarë dhe plagosur një numër i madh i diplomatëve dhe spiunëve amerikanë 937
729 Deklarata e Shtetit Islam të Irakut në lidhje me ekzekutimet e të burgosurve muslimanë sunitë nga regjimi marionetë shi'it i Irakut 1156
730 Afganistan: Marionetat i kanë vrarë 15 civil në Kunduz 762
731 Somali: Muxhahidet Esh-Shebab i shkaktuan humbje të mëdha okupatorit kenian 1345
732 Sulm i koordinuar i dyfishtë martir në bazën kryesore të SHBA-ve, rrëzohet helikopteri 987
733 Ligjërat: PASOJAT E MËKATEVE -1- 1466
734 Burma: Armët për vrasjen e muslimanëve Rohingja budistët i deponojnë në manastire 872
735 Irak: Regjimi shiit i ka mbytur 21 musliman, maxhaidët u hakmerren duke i vrarë 45 marioneta 961
736 VIDEO: Muxhahdi e tërheq të plagosurin: Shembulli më i lartë i vëllezërisë dhe trimërisë 1335
737 Bota po i mbyll sytë para masakrave që po i bëjnë forcat Keniane në Somali (+ FOTO) 2100
738 Fjala e zëdhënësit të Emirateve Islame në lidhje me Badruddin Hakanin 1135
739 VIDEO RISI – SIRI: Besa e sinqertë 1707
740 SIRI: Rebelët ia japin besën Emirit të Xhubhat el-Nusra. ULS bashkohet me Muxhahidët 1651
741 NJOFTIMPËR SHTYP - Meles Zenawi: Duke e kthyer një faqe të re 1057
742 17 polic lokalë, duke përfshirë komandantin iu bashkuan Muxhahidëve në veri të provincës FARJAB 899
743 VIDEO RISI – AFGANISTAN: Xhihadi është rruga jonë (me përkthim anglisht) 1066
744 Egjipt: Muxhahidët e mohojnë përfshirjen e tyre në sulmet në Sinai dhe premtojnë se do ti kundërvihen femohuesve që po e mbrojnë 'Izraelin' 1025
745 VIDEO RISI– IRAK: Njësia speciale e muxhahidëve duke i marrë bazat e felëshuesve 1731
746 VIDEO - Siri: Aksioni në të cilin vëllezërit i zënë robër 3 oficer të aviacionit dhe 4 snajperistë ( + ekstra video) 2401
747 Islamikët egjiptian i dënuan me vdekje 14 muslimanë, të cilët luftuan për vendosjen e Sheriatit 1409
748 TRIBUNË: Falënderimi ndaj Allahut | Zekerija QAZIMI & Bexhet DERNJANI 1061
749 Suksesi më i madh i muxhahidëve EIA: I tëre personeli i lartë i brigadës së 4 të këmbësorisë u eliminuan. Reprezentuesi i afërt i Hillari Klintonit u likuidua 933
750 Afganistan: Muxhahidi infiltrues i mbyti dhe i plagosi 7 okupator dhe marioneta 738
751 Kryengritësit sirian e paraqesin xhirimin e rrëzimit të aeroplanit ushtarak (VIDEO) 1071
752 Filipine: Luftime të ashpra shpërthyen në ishullin Mindan 822
753 Afganistan: Policët i kanë ftuar 7 okupator për darkë dhe pastaj i kanë eliminuar 714
754 Video me përkthim shqip: Skena kur besimtarët do ta shohin All-llahun 1319
755 Gomari bombë: Taktika e re e muxhahidëve taliban i vret policët 846
756 Ushtari afgan i vrau 6, i plagosi 3 okupator amerikan 709
757 Lajm i mirë nga Somalia u vranë 60 pushtues Etiopian 1036
758 Të paktën 8 pushtues rusë u vranë dhe 6 u plagosen në Çeçeni në 2 sulme shehide 719
759 TË PËRULURIT NË NAMAZ - ligjëron Shkëlzen Salihu 1321
760 500 ushtar të El-Kaidës kanë hyrë në Burma 1255
761 Amerika nuk ka asnjë arsye për t'u shqetësuar: Panetta e lavdëroi Mursin 1002
762 Gazetari japonez i luftës e pranoi islamin në Siri (VIDEO) 1105
763 Ne bastisjet nga forcat okupuese dhe marionetat afgane u vranë me qindra civilë 683
764 E bëri nijet agjërimin, e fali sabahun, doli në betejë dhe e arriti shehidllëkun + video 1095
765 Rohingjet, musliman që nuk i do askush 960
766 Siri: U vra komandanti i muxhahidëve në Halep (Video) 1117
767 Afganistan: Pushtuesit i lëne dy baza të mëdha në Farjabu 767
768 Talebanët lëshuan një video incizim rreth sulmit në bazën ajrore amerikane në Host + VIDEO 1532
769 Vala e terrorizmit është përhapur: Ka filluar një masakër ndaj muslimanëve në Indi 1046
770 Irak: Rreth 100 shërbëtor të perëndimit u eliminuan në mbarë vendin 831
771 Shteti Islamik i Irakut: 100 njerëz të vrarë 180 të plagosur nga 19 shpërthime 793
772 SHBA-t dhe Jordania po përgatiten për pushtimin e Sirisë për ti kapur apo ti shkatërrojë armët kimike 808
773 Rohingjët populli më i keqtrajtuar 824
774 Mossadi është i dyshuar për shpërthimin provokues në aeroportin bullgar 922
775 120 polic duke përfshirë komandantin Sejid wali në Herat u dorëzuan 1004
776 Një nga kundërshtarët në çlirimin e Kudsit (Jerusalemit) janë shiat 917
777 Regjimi Alevit i mbështetur nga Rusia ka kryer një masakër te re mbi muslimanët në Siri 919
778 A po bien në "ujë" akuzat e MPB-së për rastin "Monstra"?! 936
779 Dada e bardhë 2168
780 Çeçeni: Luftëtari kundër hixhabit pran dyerve të vdekjes 1207
781 Afganistan: Momentalisht janë duke u zhvilluar luftime të ashpra në Kandahar 872
782 Pamje ekskluzive të marinës kryqtare amerikane në Jemen 1163
783 U liruan nga burgu disa vëllezër në Tangier, Maroku (Foto) 954
784 Afganistan: Edhe 15 marioneta afgane kaluan në anën e muxhahidëve 835
785 22 Ushtar u vranë kur helikopteri Chinook i armikut u qëllua dhe u rrëzua 848
786 Mali: Ensarud-din e hapi “Derën e ditës së Gjykimit” 1122
787 Muxhahidat e grupit Ansar Din shkatërrojnë Idhujt sufiste ne Timbuktu - Mali (video-foto) 1437
788 Shpërthimi me makinë në Kandahar i lë të vdekur 20 trupa të forcave speciale, 10 të plagosur 713
789 Luftëtarët e El-Kaidës kanë hyrë në Oman 1085
790 Vetëm në “Izrael”: Gjyqi ushtarak për fëmijët e vegjël 844
791 Asadi jep urdhër të drejtpërdrejtë për të vrarë civil 1022
792 Luftëtarët e lirisë rrëzuan helikopterin vrasës të prodhimit rus në Siri 905
793 23 ushtarë Kenian u vranë në pritë 814
794 Ihvancat e festuan fitoren e liderit të tyre duke bart kryqin 1594
795 Foto reportazhi për krimet mbi muslimanët Rohingj në Burma (+ video) 1752
796 Muxhahidët i mbrojnë demonstruesit në Gao "Mali" (+Video) 1134
797 Regjimi Saud: Legaliteti dhe të arriturat e tij 1807
798 Muxhahidëve iu dorëzuan 15 polic 890
799 Një djalosh i moshës së re e mbyti ushtarin amerikanin në Nangahar me drapër 1009
800 El-Kaida e fillon Xhihadin në Palestinë 1343
801 Kaukaz: Rusia solli tanke dhe armë të rënda në Shamiljkalu 980
802 "Islamistët" do t`ia dhurojnë sionistëve 5 miliardë dollarë 1106
803 Somali: Për një javë muxhahidët i liruan 8 qytete 922
804 Islamfobia ne Bullgari: U burgosen 13 selefij 924
805 Vdiq princi Saud trashëgimtar i njohur për brutalitetin ndaj besimtarëve 1590
806 Burma: Gjenocidi nuk ndalet, me se paku 6000 musliman te mbytur 1554
807 Operacioni i madh policor kundër selefive 1287
808 Libi (VIDEO): Kolona e madhe e Muxhahidëve të el-Kaidës duke hyrë në Bengazi 1435
809 Masakra në Burmë (FOTO): U vranë 230 muslimanë, 500 të plagosur... 1386
810 El-Shebab njoftoi çmime: Për Obamën, 10 deve, për Hillari Klintonin 20 pula 957
811 Burka (nikabi) e trazoi Belgjikën, një musliman i theri dy policë me thikë 1139
812 -Njerëzve duhet t'u flitet për defektet të cilat i kanë- 814
813 Siri: Në Kubejr shijat i vranë me thika 30 fëmijë 952
814 Afganistan: Muxhahidët e thyen burgun në Saripul, i liruan 170 muxhahid 1116
815 Jemen: Dështoi ofensiva e madhe e marionetave nën komandën e SHBA-ve, muxhahidët e morën iniciativën 870
816 Regjimi Saudit i bën thirrje perëndimit për ta forcuar luftën kundër Islamit 1076
817 Muxhahidët rrëzuan një helikopter dhe 30 okupues u mbytën 951
818 Muxhahidët e kanë vendos sheriatin në më shumë se 10% të Jemenit 918
819 Hipokrizia e regjimit saudit kundër Sirisë, muslimanëve dhe Islamit 1329
820 Muslimanet e Sirisë po marrin pjesë në xhihad ... 1485
821 'Dijetarët`arritën në Moskë dhe lëshuan ​​'fetva' kundër xhihadit 1460
822 Azavadi u shpall shtet islamik në Afrikën Perëndimore! 1167
823 SHBA-ja dërgon forca speciale në Jordani në përgatitje për rënien e Asadit 1049
824 Të paktën 30 ushtarë te regjimit Somaleze i janë dorëzuar muxhahidëve dhe filluan një jetë të re 889
825 Jemen: 1500 ushtarë iu bashkëngjitën muxhahidëve të Jemenit 1101
826 Kanadaja ka ofruar para në këmbim për dërgimin e trupave në Afganistan 942
827 Një ushtar etiopian dezertoi, iu bashkua muxhahidëve e El-Shabaab dhe e përqafoi Islamin 1030
828 Në tunelin në Gaza deri sot janë mbytur 172 persona 972
829 Zauhari u bënë thirrje saudëve që të ngritën kundër regjimit 1425
830 3 muslimanë të konvertuar nga Suedia iu bashkuan muxhahidëve të el-Kaidës në Jemen 1044
831 Malltretohen dhe rrihen ne burgun e Manastirit te arrestuarit ne aksionin "MONSTRUM" 1105
832 Lufta e re e Obamës: Amerika pranon dërgimin e trupave në Jemen 963
833 Afgani trim i vret 12 pushtues të US-NATO-s në Kunar 910
834 Përplasje në mes policisë dhe protestuesve para Komunës Çairit. Kotevski: Disa policë të lënduar 1038
835 Janë arrestuar 150 civilë të pafajshëm nga terroristët amerikanë gjatë një sulmi 821
836 23 të vrarë duke përfshirë 8 pushtues të SHBA-NATO-s në operacionin Paktika 829
837 Paralajmërohen protesta të reja në gjithë teritorin e Maqedonisë 1244
838 Shpërndahet protesta kundër arrestimeve të shqiptarëve (VIDEO) 2830
839 Trimi afgan hap zjarr dhe i vret 3 pushtues amerikan dhe i plagosë edhe 2 të tjerë 1038
840 Al-Kaida i ofron Arabisë Saudite që ta shkëmbej diplomatin për gratë dhe... 1260
841 Trupi i Sheikh Osama bin Ladenit u copëtua dhe zorrët e tij i janë nxjerrë jashtë nga amerikanët 1524
842 Emiri Ebu Khalid, muxhahidi arab zihet nga rusët në Çeçeni 1220
843 Arrestohen pesë musliman në Angli 951
844 Djali i sulltanit të fundit të Jemenit iu bashkëngjit muxhahidëve 931
845 Ekstradimi i Ebu Katadës është kundër të drejtave të njeriut 1445
846 6 gra dhe fëmijë u martirizuan, 7 të plagosur në sulmet brutale ajrore 796
847 Lufta jonë nuk është për pavarësi, por është për islam – VIDEO 1499
848 Zyrtari i Ansar Al-Sheria për të burgosurit dhe negociatat paraqitet në TV-n e qeverisë 1018
849 Muxhahidët po përparojnë drejt kryeqytetit Sana dhe portit të Adenit 922
850 Luajt çeçen e shpërthejnë shitoren e alkoolit në Dagistanin islam 1680
851 Muxhahidët po përparojnë drejt kryeqytetit të Jemenit 1554
852 Muxhahidët kanë çliruar qytete të mëdha, aeroportin dhe tërë pjesën veri-lindore të Malit 1688
853 En-Nahdi: Kushtetuta e Tunizit nuk do të bazohet në Sheriat 1099
854 VIDEO: Njësitet e El-Kaidës kanë marrë kontrollin mbi Sirtin, vendin e lindjes së Gadafit 1387
855 Tunizi: Në një nga vendet më sekulariste arabe, islamistët duan futjen sa më të shpejtë të ligjit të sheriatit 978
856 Esh-Shebab e gurëzoi njeriun deri në vdekje në Somali 1294
857 Forcat detare ruse i erdhën në ndihmë Asadit 1320
858 Grupa e El-Kaides thotë se e ka rrëmbyer një gjermane në Nigeri 877
859 Uzbekistani i sulmon muslimanet me ndalimin e veshjes islame dhe vënien e kamerave 1101
860 Emiratet Islamike të Afganistanit (talibanët) suspenduan bisedimet me SHBA-t 836
861 Pentagoni gënjen: Dëshmitarët pohojnë se në masakër morën pjesë më shumë (se një) ushtarë dhe se ata ishin të dehur 924
862 Muxhahidët e El-Kaidës bëjnë thirrje muslimanëve të Arabisë Saudite për ti përmbysur Saudat dhe ti bashkëngjiten Xhihadit në Jemen 1242
863 SIRI: Një masakër tjetër i grave dhe fëmijëve nën mbikëqyrjen e OKB-së dhe të Umetit! (+VIDEO) 1724
864 Gjenocidi afgan vazhdon: Më shumë se 50 civilë janë martirizuar nga terroristët amerikanë 997
865 74 terroristë pushtuesit etiopian u dërguan për në Xhehenem 979
866 Assadi i transformon spitalet në qendra të torturës. Muslimanët e plagosur torturohen nga mjekët (+VIDEO) 1888
867 Janë vrarë të paktën 100 ushtarë marioneta jemenase, 70 u zunë rob 945
868 Somali: Muxhahidët e al-Shebaab e transferojnë kontrollin e Somalisë tek al-Kaida 1095
869 Turqia posedon Biblën në të cilën Jezusi (Isai) paralajmëron ardhjen e të Dërguarit Muhammedit alejhi selam (VIDEO) 1541
870 Tani videoja: Kush janë murxhijat e sotshëm – Shejh Nebil el Auadi 1759
871 2 Muxhahid i vranë 4 zyrtarë të nivelit të lartë amerikanë në mesin e protestave popullore në Kabull 1063
872 Demonstruesit e hidhëruar vranë 10 okupator, më shumë se 100 marioneta janë vrarë dhe plagosur + video 1183
873 Muslimanët të cilët refuzojnë ta pranojnë Asadin si zot privohen nga gjymtyrët 1575
874 Suedi: Protestë ndaj karikaturistit anti Islam - Video 5012
875 Deklaratë e Emirateve Islame në lidhje me nënçmimin e Kuranit të Shenjtë nga ana e pushtuesve amerikanë në Bagram 969
876 Polici afgan në Kandahar vret pesë okupator 991
877 VIDEO: Përgëzim për ju o banorë të Shamit (Sirisë, Jordanisë, Palestinës, Libanit) 1452
878 Forcat e sigurisë siriane bombarduan të mërkurën naftësjellësin në Homs, dhe kryen ofensivë në Hama, raportuan aktivistët. 767
879 Siri: Pamje të tmerrshme të krimeve shiite-alevite mbi grat e Homsit (Video) 2610
880 Muxhahidët i kurthojnë bashkëpunëtorët e Kadirovit 1278
881 Sezoni i dhunimeve në Somali: Klima e frikës dhe terrorit e ndezur në kampet e personave të zhvendosur brenda vendit 1055
882 Politikani amerikan Brzezinski: SHBA-t kanë humbur tërë kredibilitetin dhe ndjenjën për peshim 952
883 Emiri i Emirateve të Kaukazit e ka ndërruar statusin e popullatës ruse dhe ka urdhëruar shmangien e sulmeve në civil 1028
884 Grafite "Vdekje për shqiptarët" nëpër Shkup 1192
885 Refugjati çeçen po mbahet lakuriq në qelinë e dënimit. Atij nuk i lejohet që të falet... 1163
886 Komunikatë e menjëhershme: Operacioni martir i Baladwejne vret me dhjetëra trupa Etiopian 1283
887 Ekspertët parashikojnë islamizimin e tërë kontinentit evropian 1379
888 Djegja dhe vrasja e Muslimanëve në Nigeri 2074
889 Shitësi i guximshëm i dyqanit i therr për vdekje 2 pushtues (amerikan) 1102
890 Aafia Siddikui mbetet shtatzënë dhe merr kancerin në burg 965
891 Në përvjetorin e Pranverës Arabe të Egjiptit Muxhahidët ia japin besën Emirit të al-Kaidës Shejh al-Zawahrit 1216
892 Kush është duke luajtur me nderin e muslimanëve dhe boshnjakëve në Bosnjë dhe Hercegovinë? + video 1560
893 Video: Hutbeja e Kurban Bajramit – ligjëron: Shejh Ebu Jahjah el Libiu (Allahu e ruajt) 1292
894 SHBA pozicionon 12,000 trupa në Libi 877
895 Ushtarët amerikanë në pelena 1733
896 Regjimi Saudit i raporton prokurorisë amerikane në lidhje me "suksesin" e përpjekjeve të tyre për ta shtypur Xhihadin 938
897 I armatosuri Alevit i Assadit ia preu kokën foshnjës 7-muajshe 1257
898 Al-Kaida i liron 250 të burgosur në Jemen 1061
899 Rrëzohet helikopteri NATO-s në Logar (“Për fat të keq për shkak të motit të ligë”) 839
900 Kongresmeni amerikan Ron Pauli: Çfarë nëse (njerëzit zgjohen)...? + Video 989
901 Organizata e Al-Kaidës në Magribin Islamik: 'Vërejtje urgjente për vendet e të robëruarve Evropian 934
902 Komenti i Emirateve Islame në lidhje me videon e cila i ekspozon shkeljet amerikane 3037
903 Jordani: U arrestua përsëri Shejh el-Makdisi 1205
904 VIDEO: Pas vdekjes pjesa e parë – vazhdon... 2830
905 Pse bishat amerikane kanë urinuar mbi trupat e vdekur të talibanëve 1322
906 Raportet mbi lirimin e të burgosurve nga Guantanamo janë gënjeshtra 797
907 Dagistan: Deklarata e muxhahidëve të Dagestanit në lidhje me krimet e marionetave të Kadirovit 803
908 Luftimet në Çeçeni po vazhdojnë. Viktimat e terroristëve pushtues dhe marionetave janë në rritje 776
909 Amerikanët terroristë e bombardojnë Musa Kala, 8 civilë të martirizuar 897
910 Lajmi për arrestimin e dy muxhahidëve nga Indonezia është gënjeshtër! 816
911 Po zhvillohen luftime në Çeçeni 991
912 Deklarata e Emirateve Islame të Afganistanit në lidhje me negociatat 956
913 SHBA-t papritur deklarojnë se talebanë nuk janë armiq të Amerikës 1263
914 Libër: Dëshmia e islamit La ilahe il-lAllah Muhammedun resulullah 793
915 Video: Ca ditë me imamin – Shejh: Usame bin Ladenin (rrahimullah) – pjesa 1 1687
916 Somali: Fisi Haxhi Sulejban iu bashkëngjit muxhahidëve El-Shebab 879
917 Egjipt: Ihvancat (vëllezërit musliman) u sigurojnë turistëve se alkooli dhe gratë do të jenë atje për ta 1262
918 Jemen: Luftëtarët e el-Kaides e likuiduan komandantin ushtarak të shiave rafidi të Jemenit 924
919 VIDEO: Regjimi gjakpirës i Kazakistanit vrau dhe plagosi rreth 1.000 muslimanë dhe shtoi torturimin ndaj muslimanëve 1238
920 Muxhahidët e Kazakistanit premtuan hakmarrje për masakrën e punëtorëve të pafajshëm 1139
921 Ardhmëria Islame e Evropës 1407
922 Satanizmi. Në një transmetim të drejtpërdrejtë të pjesëmarrësve të shout TV-ziv holandezë u ngrënë mishi i njeriut - VIDEO 1707
923 Afganistan: Komandanti i marionetave iu bashkua muxhahidëve, u sulmua një autokolonë e NATO-s 1086
924 Irani dyfytyrësh thotë se "Baza ajrore e Bagramit është kërcënim për tërë rajonin" 899
925 Afganistan: Okupatorët amerikan lanë bazën strategjike, u vra zëvendës-i ministrit marionet 963
926 Nëntë të vdekur, 300 të plagosur në Kajro 874
927 Për shkak te fosforit të bardhë të cilin e ka përdorur ushtria amerikane në Irak lindin foshnje me deformime 1604
928 SIDA, dhuratë ekskluzive e demokracisë amerikane! 1310
929 El-Shababët somalez nisin "luftë në Twitter" 1329
930 Amerika zbaton homoseksualizmin në mbarë botën: Armiqtë e mëkatit të Sodomis tani janë armiqtë e Amerikës 996
931 36 orë nën breshër të bombave 1206
932 Emiri i EKGA dërgon Muxhahidët për të ndihmuar murgjit e rrethuar nga militantët shia 1962
933 Gjermani: Mijëra demonstrues kërkuan tërheqjen e trupave të huaja nga Afganistani 925
934 Sulm martir e rrafshon bazën ushtarake amerikane me tokë, me dhjetëra amerikane frikacakë të vrarë 1612
935 Katar: Perëndimi duhet ti pranojë partitë pro-islamike 966
936 Presidenti i Somalisë kërkon të holla dhe ndihmë ndërkombëtare në luftën kundër muxhahidëve 946
937 Video: Shejhi i Egjiptit bënë thirrje për sheriat dhe xhihad kundër amerikës dhe jehudive 1706
938 Video:Erdogani i cili pretendon qëllime islame: Arreston 14 musliman të pafajshëm 2062
939 Somali: Forcat detare të al-Shabab i sulmuan anijet e marinës ushtarake të Kenis 976
940 VIDEO: Erdogan – Ne nuk duam shtet sekularist!!! 1525
941 Aeroplani pa pilotë i SHBA-ve godet dhe i vret 17 civilë në Somali 866
942 Tragjedia e fshehur e luftës në Afganistan dhe Irak: Së paku një veteran amerikan përpiqet të kryejnë vetëvrasje çdo 80 minuta 1098
943 Përfaqësuesi republikan: Hidhni jashtë të gjithë muslimanët nga ushtria amerikane! 1169
944 Thirrje për Xhihad me pasuri 1488
945 El-Shebab vrasin 30 trupa të Kenis gjatë një prite 972
946 Krimet e luftës të SHBA-së, NATO-s dhe ISAF-it të kryera në Afganistan që nga fillimi i nëntorit 2011 999
947 Afganët kundër bazave të përhershme të SHBA-s 895
948 Shpërthime të fuqishme në Somali mbyten 17 ushtarë (felëshues) 880
949 VIDEO: Ndodhitë e fundit – pjesa e dytë 5145
950 Ofensiva krishtere në Somali vazhdon. Edhe Xhibuti dërgon trupa kundër muxhahidëve somalez 968
951 Turqia dhe Arabia Saudite do ta ndihmojnë okupimin e Afganistanit, siç ishte edhe deri tani 1191
952 Luftime të ashpra në Somali, forcat ajrore të Kenis bombarduan qytetin Xhilib, shpërthime në Mogadishu 922
953 Anëtarët e SIPA me urdhër të prokurorisë të B dhe H po kryejnë aksione në Gornja Maoq 1183
954 Kurban për Somalinë 1207
955 El Shebaab konfirmon fitoren gjatë betejës me Kenin në Somalinë jugore 869
956 Vriten 20 okupatorë francezë gjatë rrëzuarjes së helikopterit 1084
957 Edhe Franca është bashkuar në luftën kundër muxhahidëve në Somali 855
958 VIDEO: Muxhahidët e Irakut, prodhuan robotin ushtarak 1777
959 Muslimanët me arsim të lartë shkojnë për operacione shehide 1351
960 Allahu Ekber: El-Shebab i mbysin 150 ushtarë kryqtarët të Burundit +FOTO 1967
961 Pas Amerikës, edhe Kenia i sulmon muxhahidët e Somalisë 960
962 Helmohen 206 trupa të NATO-s në Afganistan 1177
963 SHBA-ja terroriste i vret 119 civilë në Somali përmes aeroplanit pa pilot 1126
964 Kurrë mos iu frikëso akuzave të akuzuesve 1003
965 Gjaku i dëshmorit është dritë dhe zjarr 1129
966 Tre aeroplanë amerikan pa pilot u rrëzuan në Somali 938
967 Regjimi Saleh e pranon se ende nuk ka asnjë provë për martirizimin e Shejh el-Awlaki 933
968 Shkurtimisht: Akideja (besimi) e Muslimanit 963
969 Krimi që tronditi Dagestanin: Tre-vjeçarja Safija viktimë e krimit të bandave sufiste 1574
970 Vëllai: Amerikani jemenas i kërkuar i al-Kaidës shejh Awlaki është gjallë 1357
971 Vëllezërit dhe motrat tona janë në uri të madhe 1348
972 Somali: Salat El-Istiskaa (Lutja për të kërkuar shi) në provincën Shabele 1011
973 Intervistë me Shejh Fehd el Kuso, komandant i muxhahidëve në Ebjen (Jemen) 1455
974 VIDEO: Ushtarët sirian duke u tallur me namaz dhe duke e detyruar një muslimanë për ti bërë sexhde diktatorit Assad 1854
975 Fillon ofensiva kundër muxhahidëve në Somali, me dhjetëra të vrarë e të plagosur 1118
976 JEMEN: 300 Muxhahidë, duke përfshirë edhe 50 persona për operacione shehide, u dërguan në Sana'a 1146
977 Amerikanët presin "sulme të mëdha terroriste " nga ana e Allahut 1268
978 Myslimanët janë viktima, por prapë se prapë ata janë që po bastisen 1008
979 Vritet ish-presidenti i Afganistanit dhe udhëheqësi i ihvancave afgan 1196
980 Deklarata e zëdhënësit të Emirateve Islame në lidhje me vrasjen e Rabbanit 1073
981 Erdogan - "Unë jam kryeministër i shtetit sekular" 2018
982 NATO bombardoi qëllimisht rebelët, pasi 70% e tyre janë muxhahidë 1080
983 Lajmërim: Kurs për mësimin e gjuhës Arabe 1904
984 Muxhahidët somalezë po u ndihmojnë Muxhahidëve të al-Kaedës që ta mbajë Zinxhibarin 1078
985 Refugjatët e Kaukazit në Turqi kërkojnë nga autoritetet për të ndjekur penalisht Rusinë edhe për një sulm tjetër terrorist 937
986 Doli në shitje libri i shumëpritur "Sarim'ul Meslul" nga Ibn Tejmijje 1455
987 Operacioni në Kabull përfundoi pas 20 orëve luftime: Janë mbytur 69 okupator të huaj dhe marioneta 973
988 WikiLeaks. A është Al Jazeera e kontrolluar nga Ambasada Amerikane në Katar? 1080
989 Të paktën 15 ushtarë të vrarë në sulm me bombë në Irak perëndimore 913
990 Delegacioni turk arrinë në zonën e kontrolluar nga El-Shebabët 1321
991 Amerikanët edhe më nuk mund të lirohen nga traumat e 11 shtatorit 1133
992 Deklarata e Emirateve islame të Afganistanit në lidhje me përvjetorin e 11 shtatorit 1282
993 Sulmohet ”ambasada” Sioniste ne Kajro 976
994 Skandalet seksuale njollosin paqeruajtësit e OKB-së 1281
995 Foto reportazh: Prodhimi i drogës në Afganistan nën syrin vigjilent të krishterëve dhe marionetave të tyre 1720
996 Jehudit po i detyrojnë me dhunë turistët turk që të zhveshën dhe të lexojnë Kuran lakuriq për ti poshtëruar dhe përqeshur muslimanët 1709
997 Dyshimi bashkëkohor - ata po na bëjnë tekfir 1305
998 Me urdhrin e Amerikës, Kenia ka armatosur dhe ushtruar 4000 mercenarë për luftë kundër muxhahidëve somalez 1023
999 Deklaratë + Foto:: Shebab el Muxhahidin shpërndan ndihma ushqimore për 10,000 fëmijë në kampin Al Jasir 1757
1000 Video: Zemra prej guri! 1269
1001 VIDEO FULL: TEMA AKTUALE DHE PYETJE DIREKTE 2084
1002 VIDEO: Mbi muslimanët e Sirisë po kryhet gjenocid nga ana e regjimit shiit. Bëni dua që Allahu ti ndihmoj muslimanët në mbarë botën! 1680
1003 Uria në Somali: Përdorimi i ushqimit si armë lufte - Amerika dhe Etiopia po i mbysin somalezët me armën e ushqimit 1554
1004 Muxhahidët e hedhin poshtë një aeroplan transportues të ISAF-it në Xhelalabad 1169
1005 Në ditën e pavarësisë së Afganistanit: Janë mbytur dhe plagosur më shumë se dhjetëra okupator dhe marioneta të tyre 955
1006 Historia e tmerrshme e Programit Botëror për Ushqim në Somali (WFP) 1531
1007 Fëmijët e Somalisë po vdesin urie. Thirrje urgjente të gjithë muslimanëve të botës! Si ti dërgoj ndihmat 3639
1008 Afganistan: Në sulmin në Parvan janë mbytur më shumë se 100 okupator të huaj 1177
1009 Lajmerim: Vidoe e radhes INTRO - Tema aktuale dhe pyetje direkte 1559
1010 Muslimanët e Kinës privohen nga agjërimi i Ramazanit 1419
1011 Muxhahidët e rrezojnë helikopterin e 4 me radhë, 33 okupator amerikan të mbytur 1225
1012 Muxhahidët e rrëzuan edhe një helikopter amerikan 1279
1013 Muxhahidët e Afganistanit i mbysin 31 prej forcave speciale të Amerikës që morën pjesë në vrasjen e Bin Ladenit 1309
1014 Allahu Ekber: 20 të burgosur ikën, mbyten 6 persona duke përfshirë 3 roje gjatë ikjes në Irak 1029
1015 Mbyten 23 okupator franceze derisa 2 tankse gjigante eliminohen në Kapisa 1076
1016 Me qindra viktima të terrorizmit amerikan janë gjetur në një varr masiv në Afganistan 1104
1017 Ushtarët krishterë të Filipines e djegin për së gjalli një musliman 1578
1018 Operacioni shehid e godet agjencionin e inteligjencës gjermane; 35 trupa Afgano-Gjermane të mbytur 1138
1019 Egjipt: 150 muxhahidë sulmuan qytetin El-Arish në gjirin Sinai 1364
1020 Komunikatë: Qëndrimi i redaksisë sonë ndaj policisë terroriste të Kosovës 1953
1021 Kosovë, forcat speciale tërhiqen nga veriu, vdes polici 1759
1022 Manifesti i terroristit Breivik: Skënderbeu, hero i krishterë 1240
1023 Norvegji: Akti i terroristit te krishter i planifikuar mbi 9 vite + VIDEO 1409
1024 Një helikopterë dhe një aeroplan pa pilotë hedhen poshtë nga muxhahidët 960
1025 Imam Krasniqi: Koha Ditore - gazetë e poshtër 1818
1026 Gjatë një sulmi të kolonës shkatërrohet kamioni cisternë i lëndës djegëse të armikut 915
1027 Ministresha e re e Somalisë zihet robëreshë prej muxhahidëve el Shebab 1204
1028 Mbyten 27 amerikano-afgan terroristët frikacak, 5 tanke u shkatërruan gjatë përleshjeve 1211
1029 Vriten 6 civilë nga terroristët demokratik të NATO-s 986
1030 Aeroplani kargo (transportues) i okupatorit u godit dhe u rrëzua në Kandahar 1051
1031 Me dhjetëra okupator amerikan u mbytën gjatë operacionit shehid 1099
1032 Muxhahidët i zënë rob 30 marioneta së bashku me një sasi të madhe të armëve dhe municionit 1098
1033 Sulmi martir në Kapisa i lë të vdekur dhe të plagosur 27 okupatorë francezë 1081
1034 Lojalistët e Kadirovit e djegën shtëpinë e të afërmve të Muxhahidëve dhe foshnjën 3 muajsh. Lojalistët nuk e lejuan nënën e saj që ta shpëtoj atë 953
1035 Populli në Ghor deklaron xhihad të armatosur kundër forcave okupatore 1186
1036 Muxhahidët e liruan mjekun prej kidnapuesve në Logar 1078
1037 Snajperisti Afgan i mbyt 2 ushtarë britanezë me 1 plumb 1275
1038 Afganistan: U shkatërruan 11 automjete në sulmin e Nahr Siraxh, 24 të mbytur dhe të plagosur 974
1039 Janë mbytur 30 okupator Amerikano-NATO në Nangarhar 1014
1040 Ushtari britanez zihet i gjallë dhe ekzekutohet në Helmand 2086
1041 Ingusheti: Hartohet lista e vdekjes për prindërit vajzat e të cilëve bartin hixhab 1292
1042 Ti pyet - Hoxha pergjigjet - Me hoxhen e nderuar Bexhet ef. DERNJANI 1243
1043 Kaukaz: Rreth 120 çeçen të rinj gjatë qershorit shkuan në mal që ti bashkëngjiten muxhahidëve 1042
1044 Muxhahidët e Kazakistanit janë duke i luftuar forcat speciale të Nazarbajevit 1188
1045 5 policë Irakian u vranë në Anbar 1082
1046 El Kaida i mban pengë 50 ushtarë pas një beteje të ashpër në jug të Abjanit të Jemenit 1067
1047 50 ushtar të SHBA-ve janë mbytur, 2 helikopter dhe një aeroplan spiun janë shkatërruar në luftimet në Kunar 1194
1048 Qeveria greke ka ndal anijen amerikane për rrugë drejt Gazës 978
1049 Thirrje bashkohuni të gjithë 1303
1050 Video: Fillon ndërtimi i xhamisë në qendër të Prishtinës - përballë katedrales 1914
1051 Qifti i martuar mbytë 12 policë felëshues në Pakistan në një operacion shehid 1142
1052 Talibanët e Pakistanit betohen për sulme në perëndim (10 caqe) 1138
1053 Mos qofshim gjallë nëse kjo kalon vetëm ashtu + VIDEO 2640
1054 Dagistan: Në luftimet e ashpra janë mbytur dhe plagosur më shumë se dhjetëra ushtar të armiqve, muxhahidët e thyen rrethimin 902
1055 Policia terroriste e Kosovës i sulmon besimtarët në namazin e xhumasë + VIDEO 2200
1056 DILNI TE GJITHE 2251
1057 Luftime të reja në Somali 1074
1058 NATO i mbytë fëmijët afgan gjatë orës së mësimit 1078
1059 T’i ndihmojmë vëllaut që na ka ndihmuar 1383
1060 Amerika planifikon okupimin e plotë të Libisë 954
1061 Jemen: Luftëtarët e AKGA-s e sulmuan Adenin 1025
1062 Allahu Ekber: Era e fitores po fryn nga Nigeria 1335
1063 CIA ndërton bazë të fshehtë për sulme ajrore në Jemen 1049
1064 Somali: Sherif Ahmedi për pakëz i iku likuidimit nga ana e muxhahidëve të el shebab 1140
1065 Thirrje xhematit në tërë Kosovën! 1537
1066 Qeveria amerikane po përdor helme kimike në sulmet e aeroplanëve pa pilot në Pakistan 922
1067 Dëshmitari/ Siri: Ushtari e mbyti fëmijën sepse e bënte nervoz kur bërtiste! 1409
1068 CIA i shpërthen 2 bomba në tregun e mbushur me njerëz në Peshuar, duke mbytur 39 dhe plagosur 109 njerëz të pafajshëm 1095
1069 Në Moskë u mbyt koloneli i ushtrisë ruse i cili e ngulfat pastaj e dhunon 17 vjeçarën çeçene 1447
1070 El-Kaida e gadishullit arabik e zgjeron kontrollin në jugë të Jemenit 1056
1071 Vritet ministri i punëve të brendshme të Somalisë nga mbesa e tij 1136
1072 Forcat e komandove dhe kërkuesit e shehidllëkut muxahid e çliruan pjesën më të madhe të portit të Mogadishut 996
1073 Belgjik: Letra e tualetit në të cilën shkruan Allah dhe Muhammed 1502
1074 Video: Filma të animuar islamik zinxhiror 3022
1075 Allahu Ekber doli në shesh e vërteta: Intervistë ekskluzive rreth vrasjes së Usames 2787
1076 Së shpejti libri i ri!!! 1064
1077 5 policë mbetën të vdekur prej helmit të muxahidëve 1143
1078 Video: Këndim Kurani nga shejh Usame bin Ladeni –Allahu e pastë mëshiruar- 1973
1079 Allahu Ekber: El shebab e sulmon Kenin 1126
1080 "Ti pyet, Hoxha përgjigjet” – Muaji qershor 2011, me hoxhën e nderuar Bexhet ef. Dernjani 962
1081 LIDHJET NE FUNKSIONIM: Pergjigjet per muajin maj me hoxhen e nderuar: Omer Bajramin 1819
1082 Lajm i gëzuar: El-Kaida e çliron edhe një qytet tjetër në juglindje të Jemenit 1164
1083 Policia “Izraelite” burgosi dhe rrahi djaloshin 7- vjeçar palestinez 1119
1084 Gjenocidi amerikan vazhdon: Janë vrarë 14 civil nga sulmet ajrore në Helmand 912
1085 Afganistan: Në katër ditët e fundit ShBA-të dhe NATO kanë mbytur më shumë se 300 gra, fëmijë dhe pleq 1058
1086 Afganistan: Katër oficer të rangut të lartë, gjenerali marionetë dhe gjenerali i krahinës janë mbytur sot në sulmin-shehid në Tahar 829
1087 Pakistan: Talibanët sulmuan kompleksin e ndërtesave të qeverisë dhe personelit të policisë 1042
1088 Jemen: Luftëtarët e El-Kaides e çliruan qytetin strategjik Zanxhibar 1085
1089 Kush janë 30 ”talibanët” e vrarë me vrasjen e të cilëve lavdërohet NATO? 1353
1090 Allahu Ekber: Muxhahidët e el shebab e morrën pikën e 3 kontrolluese rreth pallatit presidencial 1270
1091 Talibanët e Pakistanit pohojnë për përgjegjësin e sulmit dhe kërcënohen për sulme të tjera 1366
1092 55 okupator Amerikan-NATO, 16 marioneta janë mbytur, 19 automjete janë shkatërruar gjatë operacionit në Khost 1234
1093 Afganistan: Operacioni shehid e godit spitalin ushtarak 1240
1094 Video - Motra çeçene që u vra nga ushtria felëshuese pakistaneze kishte qenë në muajin e 7 të shtatzënisë 2066
1095 Masakra e re e okupatorit SHBA - NATO dhe marionetave të tyre: U vranë një familje afgane, dhe më pas edhe 30 civil të cilët protestuan 1198
1096 Okupatori amerikan hapi zjarr mbi fëmijët? 1423
1097 Dagistan: Sulmi dënues në xhami - ”Ku është Allahu juaj”? Pse nuk po ju ndihmon?” 1627
1098 Kështu nuk e kanë trimat: Frikë për sigurinë e njësitit marinar Amerikan 1462
1099 Foto dhe Video; Reagimet e muslimanëve në botë pas vrasjes së Usame bin Ladenit 1868
1100 Hakmarrja e parë për Usame bin Ladenini (VIDEO) 2062
1101 Hamza, djali më i ri i Usame bin Ladenit, u iku amerikanëve (VIDEO) 2769
1102 Jetove një jetë të lavdishme dhe vdiqe si shehid! 1669
1103 Revoltim në burgun e Irakut, u mbyt një prijës i Shtetit Islam të Irakut 1204
1104 Egjipt: Në përleshjet mes muslimanëve dhe krishterëve janë plagosur rreth 200 njerëz, mas mediat po përhapin gënjeshtra 1223
1105 116 ushtarë të armikut dhe zyrtarë të qeveris u mbytën gjatë një operacioni në Kandahar 1454
1106 Sulmi me aeroplan pa pilot nuk mundi ta godas Enuer el-Aulakin në Jemen 1309
1107 Deklarata e këshillit udhëheqës të Emirateve Islame të Afganistanit në lidhje me shehidllëkun e shehidit të madh shejh Usame bin Ladenit 1728
1108 El-Kaida është betuar se do të hakmerret për vrasjen e Usames 1767
1109 El Kaida e konfirmon vdekjen e Usame Bin Ladenit 2128
1110 10 mite (genjeshtra) për Bin Ladenin 1779
1111 “Ti pyet, Hoxha përgjigjet” – Muaji maj 2011, me hoxhën e nderuar Omer ef. Bajrami 1506
1112 Lajmerim: InshAllah së shpejti libri i ri: A dëshiron të hysh në Xhennet?! 1237
1113 Afganistan: Operacioni (pranveror) ”Bedr” po e merr hovin e tij 1299
1114 Bin Laden, i vrarë apo jo? 1981
1115 Nëse ka rënë shehid, po ky është sukses për neve, për arsye se shehidllëku është qëllimi i të gjithë neve 1680
1116 Amerika ka lëshuar një vërejtje udhëtimi global për të gjithë nënshtetasit amerikan pas vrasjes të liderit të el-Kaides, Usame bin Ladenit 1853
1117 Udhëheqësia e Emirateve Islame të Afganistanit shpalli ofensivën e pranverës 1153
1118 Guvernatori i Banadirit (Mogadishit): ”89% i Mogadishit po kontrollohet prej Muxhahideve... 1138
1119 Afganistan: Okupatorët frikacak ikën prej Gershikut 1280
1120 Lajmerim: Libri i ri- Përfundimi i mirë dhe përfundimi i keq 1152
1121 Foto reportazhi nga burgu i Kandaharit: Përmes tunelit deri tek liria FOTO 2666
1122 Allahu Ekber: Burgu i Kandaharit u thye, më shumë se 500 muxhahid u liruan përmes tunelit 1936
1123 Siri: Regjimi shitt-alevit vazhdon me masakrimin ndaj demonstruesve suni (VIDEO) 1569
1124 U konfirmua informacioni për mbytjen (shehid inshAllah) të emirit Muhenned 1879
1125 Jusuf Kardaui kalon në komë 987
1126 Hamasi prapë i mbytë muslimanët për ti bërë të kënaqur kësaj radhe qafirat italian 1431
1127 Video: Terrori i regjimit shiit-alevit mbi demonstruesit suni në Siri 1617
1128 Magjistari-Sihrbazi krishtere dëshiron ta ‘dënoj’ Pejgamberin Muhamedin (s.a.v.s.) 1957
1129 Në sulmin me bombë u mbytën më shumë se 100 afgan marionetë 1086
1130 Allahu Ekber: Së bashku me shejhun tonë të dashur Muhamed el-Fizazi lirohen edhe 92 të burgosur politik+VIDEO 1611
1131 Së shpejti libri i ri: Kuptimi i fjalës La Ilahe Ilallah 1144
1132 Nju Jork-asit demonstruan kundër politikes së qeveris amerikane 1013
1133 El-Kaida në Magribin Islamik u kërcënua se do ti hakmerret Francës për ndalimin e nikabit+FOTO 1490
1134 Mbyten 2 ushtarë amerikan nga aeroplani pa pilot i tyre në Afganistan 1141
1135 Ditën e ndalimit të nikabit: Më shumë trupa të okupatorëve francezë u mbytën në Kapisa 1214
1136 Francë: Gjatë protestave me rastin e ndalimit të nikabit u burgosen 59 njerëz 1288
1137 Jusuf Kardavi fletë për demokracinë dhe për shoqërinë civile në Egjipt 2086
1138 Edhe kjo ndodh: I bëri ushtarët amerikan dhe shiit të qeshin, të qajnë dhe të vdesin (Video) 2685
1139 Lajmërim 2177
1140 Pisat e Attaturkit ende janë gjallë: Vajzat muslimane që hyn në provim u detyruan me dhunë që ta heqin hixhabin 2249
1141 Tre helikopter janë shkatërruar në sulmin e aeroportit në Xhalalabad, janë mbytur 9 okupator 1150
1142 Mbi 100 të vrarë në protestat kundër djegies së Kur´anit në Kandahar 1544
1143 Lajmërim: Pyetje dhe përgjigje me hoxhën e nderuar Abdyl ef. Fuga 1289
1144 Me mijëra musliman në Tunizi kërkuan vënien e sheriatit (Foto) 1427
1145 Video risi: Film dokumentare - Pse luftojmë? 1960
1146 Afganistan: Për shkak të djegies së Kuranit në Amerikë protestuesit mbytën 10 okupator Amerikan-NATO-s + VIDEO 1406
1147 Emiratet e Kaukazit: Në afërsi të fshatit Alkuna e Lartë po zhvillohen luftime, marionetat kanë konfirmuar vdekjen e komandantit Supjan 1094
1148 Jemen: Luftëtarët e El-Kaides morën provincën Abjan, u emërtua Emiratet Islame të Abjanit + FOTO 1559
1149 “Timi vrasës” i terroristëve amerikan vrasin afganët, dhe i përdorin pjesët e tyre të trupit në lojën e pokerit 1497
1150 Janë mbytur dhe plagosur 48 ushtar të NATO-s dhe të Afganistanit, u rrëzua një aeroplanë spiunazhe 1214
1151 Afganistan: NATO përsëri ”gabimisht” bombardoi civilët 1232
1152 Debat për votimet ndërmjet Abdurrahim Balles dhe Ismail Bardhoshit 2047
1153 Sarkozi po i ”Prinë Kryqëzatës” në Libi thotë ministri i brendshëm franceze 1275
1154 Krimet e shiave ne Bahrejn- muezinit ia prenë gjuhen! 1594
1155 Musa: Arabët dëshirojnë mbrojtjen, e jo bombardimin e civilëve 1552
1156 Muxhahidët e rrëzojnë aeroplanin spiun të okupatorëve amerikan 1406
1157 Lajmërim: Së shpejti libri i ri 1287
1158 Ashtu si e pate terrorizuar shejh Bilibanin dhe vëllezërit e tij ashtu po terrorizohesh prej vetë miqve tuaj 1899
1159 Snajperisti Taliban po i mban nen sundim ushtarët Britanez në Helmand 1610
1160 Ndalimi i vellës ne Francë do te zbatohet ne prill dhe ndalja e namazit jashtë po debatohet 1343
1161 Ne sulmin shehid ne Kunduz janë mbytur dhe plagosur me se paku 65 zyrtar marionetë dhe ushtar + foto 1313
1162 Arabi Saudite: Shefi i murrxhiave prapë e përkrah mbretin 1575
1163 Fakti: Djali i Husni Mubarekit ka urdhëruar shpërthimin në Sharm el-Shejh për të cilën janë akuzuar “terroristët islamit” 1028
1164 Video-Projekti i Forum-Islamik: " Historia e Pejgamberit alejhi selam " 1972
1165 Arid Uka në sytë e familjes dhe shokëve të tij 2224
1166 Amerika po bënë eksperimente mjekësore mbi të burgosurit e Guantanamos 1796
1167 Lajmerim: Pyetje dhe përgjigje me hoxhën e nderuar Zeqerija Qazimi 1768
1168 Drejtësia në mënyrën amerikane: Ish shefi i CIA-se u dënua vetëm me 5 vite burgim për shkak të dhunimit dhe drogës 1135
1169 Somali: Mbi 270 ushtare te unionit Afrikan janë mbytur apo plagosur ne luftime me muxhahidët Esh-Shebab 2 javët e fundit + FOTO 1342
1170 Vrasja e ushtarëve amerikan në aeroportin e Frankfurtit është hakmarrje për vajzën e vogël të dhunuar afgane 3628
1171 Obama i mërzitur dhe i hidhëruar (për rastin ne Frankfurt) 1413
1172 Ne Aman demonstrata te selefive xhihadist: A është i pashmangshem revolucioni islamik ne Jordani? (FOTO+VIDEO) 1323
1173 Kosovari i armatosur bërtiti parulla islamike para se ti vras dy ushtare te aviacionit ne aeroportin e Frankfurtit 1831
1174 Mbyten ushtarët amerikan në aeroportin e Frankfurtit 1299
1175 Egjipt: ”Vëllezërit musliman” deklaruan se ”vëllezërit krishterë” mund të bëhen anëtar të organizatave të tyre 1099
1176 U rrëzua një aeroplan transportues amerikan në Helmand 1104
1177 Jemen: Protestat po përhapen, 7 te vdekur ne përleshjet ne Aden, Salehu po e humb përkrahjen 1063
1178 Irak: Zyrtaret e regjimit marionetë pohojnë se kane mbytur emirin ushtarak te Shtetit Islam te Irakut 1149
1179 Muslimanëve i është dhënë një zgjedhje - të bëhen murrted, apo të luftojnë kundër mosbesimtarëve 1421
1180 Gadafi akuzoi se te gjithë demonstruesit janë fëmijë qe nuk kane mend 1294
1181 Luftime në Zavij, janë mbytur 25 mercenar, janë djegur 30 automjete 2330
1182 Libi: Pjesa lindore e vendit jashtë kontrollit të Gadafit + video 1224
1183 Libi: U sulmua depoja ushtarake, u zunë plaçke automjetet ushtarake dhe armë 1153
1184 Libi: Aeroplanët luftarak po hapin zjarrë kundër demonstruesve 1756
1185 Afganistan: Zyrtarët marionetë kanë pranuar se forcat e NATO-s kanë vrarë 64 civil 851
1186 Më shumë se 100 polic dhe agjent të NDS janë mbytur dhe plagosur në Xhelalabad 1087
1187 Më shumë se 70 militant islamik me profile të larta kanë ikur prej burgjeve të Egjiptit 1225
1188 Për sot maqedonasit paralajmërojnë djegien e Kur’anit (Allahu mos ua mundësoftë) 1288
1189 Tuniz: U mbyt një prift polak, u djeg bordeli 1015
1190 Dita e hidhërimit në Libi: Disa dhjetëra demonstrues janë mbytur në protestat në Bengazij dhe El-Bajdi (Video) 1002
1191 Kaukaz: Luftime të ashpra në kufirin me vilajetin KBK dhe Nogajskaj Step, u rrëzua një helikopter rus 1045
1192 Mbreti Saud po i humb aftësitë mentale 1212
1193 Me shume se 100 armiq janë mbytur dhe plagosur ne sulmin ne Kandahar 1166
1194 Ke kujdes nga mekati dhe kufri modern: Dita e Valentinit 1313
1195 Vëllezërit musliman: Ne kemi nevojë për demokraci, e jo për sheriat; jemi kundër shtetit islam 3212
1196 Letër nga Gullaga: “Le të na burgosin për `lejimin e terrorizmit´ por rusët e rendomë e kanë merituar shpërthimin në aeroport” 1097
1197 Xhakartë: U burgos imami për arsye se bëri thirrje në xhihad 1299
1198 Emiri i Emirateve të Kaukazit luftën e tij e lidhi me konfliktet në vendet tjera muslimane 1253
1199 Palestinezëve iu ndalohet hyrja në Egjipt 1082
1200 U rrëzua një aeroplan pa pilot në Jemen 1289
1201 Presidenti i ri i Egjiptit-i preferuari izraelit 1265
1202 Familja e diktatorit egjiptian me e pasur se edhe vete Bill Gejtsi 1523
1203 Pakistan: Talibanet sulmuan patrullën policore 1202
1204 Lajmërim për projektin “Ti pyet, hoxha përgjigjet” 1490
1205 Somali: Muxhahidët e Esh-Shebabëve kanë ekzekutuar një agjent amerikan 1344
1206 Lajme nga Egjipti: A do te shtypen demonstratat? 4692
1207 Arabia Saudite: Pas ndalimit të dhënies së fetvave pa lejen e qeveris, pason ndalimi i shkrimit në internet 1529
1208 Lajme të freskëta nga Egjipti + video 1736
1209 Djali i presidentit të Egjiptit iku në Londër + Video 1821
1210 Njëzet nënshtetas të huaj po vdesin në Bosnje: Në Guatanamon e Llukavicës 1300
1211 Më shumë dijetarë i bashkëngjiten thirrjes për ndaljen e duave kundër mosbesimtarëve 2262
1212 Polici i mbyt 3 okupator francez, pastaj i bashkëngjitet muxhahideve ne Kabull 1257
1213 Me rreth 25 tonelata bomba dhe raketa e zhdukën nga fytyra e tokës fshatin afgan 1367
1214 Në sulmin e befasishëm në distriktin Zhiri okupatori u ballafaqua me humbje fatale 1276
1215 Vazhdon represioni në Taxhikistan - Kthimi i studentëve nga fakultetet islamike 1274
1216 Gadafi i “brengosur” për popullin e Tunizit 1577
1217 Okupatorët terrorist amerikan e dhunuan dhe e mbytën një vajzë afgane 2243
1218 Bosnje: Metodat e gestapos vazhdojnë edhe gjatë vitit 2011 mbi banorët e Gornja Maoqes 1182
1219 Egjipt: I riu musliman u torturua deri në vdekje 1495
1220 Pas ndarjes të Sudanit, SHBA-ja dhe Evropa planifikon që ta ndaj Egjiptin 1471
1221 Gadishulli Arabik: Luftëtarët e EKGA-s kanë plaçkitur të hollat e shtetit 1312
1222 Tani Video ligjërata e plotë nga hoxha i mirënjohur Zekeriia Qazimi- Devotshmëria 2170
1223 Nigeri: Rinia barbare krishtere sulmon veturën e mbushur me musliman 1111
1224 Egjipt: Shërbimi sekret i jehudive Mossadi i mbyt shkencëtarët e vendeve myslimane 1288
1225 Okupatorët amerikan e kanë shëndrruar Afganistanin në prodhuesin më të madh të drogës në 2010 1164
1226 Somalia: Muxhahidët e Esh-Shebab kanë mbytur 45 ushtar armiq 1212
1227 A dëshironi të fitoni shumë të madhe të hollash dhe të bëheni i pasur në Pakistan? 1445
1228 Pushteti jordanez e akuzuan shejhun e burgosur El-Makdisin për regrutimin e muxhahidëve 1265
1229 KGB – FSB-ja planifikon që ta djeg Kuranin për vitin e ri në sheshin e kuqë 1794
1230 Deklarata e spikerit të Talibanëve në Pakistan në lidhje me sulmin e fundit 1301
1231 Lajmërim 2178
1232 Dobitë e ringjalljes të ligjit të sheriatit dhe mbrojtja nga ana e muxhahidëve Esh-Shebab 1611
1233 Tani u kompletua: Shukri Aliu i sfidon hoxhallarët e partive 12514
1234 Hoxha Rexhep ef. Memishi - Me faqe oficiale në FaceBook 1970
1235 Parlamentarët somalez: AMISOM kanë ardhur në Somali që ta shkatërrojnë Mogadishin 1011
1236 I qoftë turp qeveris gjermane: Bastisje masive të policisë nëpër shtëpitë e muslimanëve 1211
1237 Fletushka për të cilën ngriti pluhur Enis Rama 3442
1238 Mindanao: Ushtria Filipine bombardon muslimanët me bomba fosforike 1181
1239 Okupatorët amerikan kanë ikur nga 7 baza në Helmand 1085
1240 Masakër ndaj muslimanëve të Kaukazit në Moskë nen regjinë e KGB-s (+video) 1781
1241 Egjipt: Policia ekzekutuese e faraonit po e torturon popullin e vetë deri në vdekje 1793
1242 Rrjedh ”skandali i ri” amerikanët kanë shitur afganët e vegjël ”klientëve” për dhunim! 1228
1243 Rusi: Arrestime masive të muslimanëve në Moskë 1142
1244 Nxënësi i klasës së 12 kreu operacionin shehid, u mbytën dhe u plagosën 28 okupatorë 1317
1245 Lajme të gëzuara: Ushtarët e Shtetit Islamik të Irakut duke u falur në xhamin e Ebu Garibit 1407
1246 Dëbimet po vazhdojnë në Çeçeni 1176
1247 Zjarri vdekjeprurës në veprim: Izraeli po ndizet edhe përkundër ndihmës globale (+foto) 1412
1248 Sulm madhështor: 70 baza të NATO-s dhe Amerikës sulmohen nga raketat e Muxhahidëve 1151
1249 17 terrorist amerikan janë mbytur derisa kanë kryer bastisje kundër civilëve 1114
1250 Policia izraelite pranoi informacionin për hetuesin e rreth 1200 fëmijëve palestinez 1010
1251 Muxhahidët e EKIM i kanë drejtuar kërkesën Francës në shkëmbim për lirimin e të burgosurve francez 1075
1252 Dy operacione martire e shkundën shtabin kryesore policor në Paktika: 56 trupa frikacake NATO-Afgane janë mbytur 1065
1253 Zotëria dhe robërit e tij: Oficeri amerikan ulërin mbi policët irakian; Ju jeni frikacak të rëndomtë, dembelë! 975
1254 U arrestuan 25 musliman nga Evropa për arsye të dyshimeve në pjesëmarrje ne forumin Ansar el-Muxhahidin 14680
1255 DEMOKRACIA NË AKSION: Google dhe Facebook i ndihmojnë FBI-s që të spiunojnë ndaj përdoruesve 1095
1256 Ofendimi i islamit në lojëra 1576
1257 Muslimanët e Danimarkës kur ta dorëzojnë kërkesën për azil duhet ta dorëzojnë edhe një foto lakuriq të tyre 2019
1258 Policia gjermane dëshiron qe muslimanëve tua ndaloj përdorimin e telefonave celular 1032
1259 30 të burgosur ikën prej burgut të Bagdadit 2224
1260 Vetura e policëve gangster shpërthen, polici marionetë ekzekutohet në spital 1221
1261 El Shebab kërcënohen ti sulmojnë zyrtarët e kabinetit të ri 952
1262 Një operacioni shehid në Kandahar i mbyt dhe i plagos 14 amerikan 963
1263 Gjenerali britanez e pranon se El Kaida nuk ka mundësi të thyhet 1073
1264 El Kaida e mohon se planifikon që ti vej në nishan haxhinjët 1047
1265 El Shebab duke e festuar Kurban Bajramin 1176
1266 Në Kunar rrëzohet një helikopter i okupatorëve amerikan 1036
1267 37 okupator amerikan të mbytur së bashku me 35 marionetë tjerë të mbytur, 11 fluturake të shkatërruara në betejën e Xhelalabadit 970
1268 Okupatori rus po e formon bandën e re të marionetave në luftë kundër muxhahidëve 921
1269 Pakistan: Shpërthim i fortë në Karaqi. U shkatërrua ndërtesa e policisë, janë mbytur dhe plagosur 115 persona 910
1270 Vatikani e injoroi ultimatumin e muxhahidëve që ti liroj muslimanët e kidnapuara – pasuan sulmet 1062
1271 S. I. I.: Operacionet e para si xhehenem kundër të krishterëve të Irakut (18 shtëpi të shkatërruara në Bagdad) 1006
1272 Kandahar: 75 vjeçari i mbyti 6 okupator kanadez 1157
1273 Kadirovat e rrahën civilin Çeçen dhe e dhunuan gruan e tij 1064
1274 Talibanët e Pakistanit: Sektori i CIA –s Black Water janë përgjegjës për shpërthimin në xhami (+ foto) 1154
1275 Lajm ekskluziv: El Shebab deklarojnë për formimin e brigadave të komandosëve 1099
1276 Potera e rrejshme e mediave rreth ”bombave postare” nga Jemeni 997
1277 Një ushtarë i UNA i mbyt 3 okupator amerikan dhe i dorëzohet muxhahidëve 1048
1278 Në Alkatrazin e Serbisë të burgosurve musliman me dhunë u rruhet mjekërra 1260
1279 Afganistan: Okupatori amerikan frikacak iku prej Baramach 1030
1280 Studentja muslimane dënohet me 15 vjet burgim 1129
1281 Irak: Në serinë e shpërthimit me eksploziv vdekjeprurës në Bagdad janë mbytur dhe plagosur rreth 300 njerëz 798
1282 Kryqëzatat po i afrohen edhe Jemenit 1111
1283 Lironi të burgosurat: Shteti Islamik i Irakut, lironi Shehata Zakher dhe Wafa Konstatine përndryshe ne do ti ekzekutojmë të gjithë të zënurit peng 1013
1284 11 tanke amerikane janë eliminuar në betejën vdekjeprurëse në Baramqi, 50 okupator janë mbytur dhe plagosur 930
1285 Somalia: Esh-Shebab pa luftë morri qytetin në jug të Somalisë 950
1286 SHBA-t kanë harxhuar 80 miliardë dollar për spiunazh 908
1287 Kadirovi: Putini është idoli imë! 1194
1288 Somali: Muxhahidët Esh-Shebab morën një bazë ushtarake të forcave të Unionit Afrikan në Mogadisho 897
1289 Mbreti i Malajzisë ndërton pallatin prej 2,5 miliard dollar 1031
1290 Fyerja dhe ndjenja e xhihadit ndaj okupatorit tek gjeneratat e reja të Afganistanit 922
1291 Luftime të reja në Kaukaz 976
1292 Muslimanët nga provinca e Zakatalit në Azerbajxhan mund ti rrokin armët në duar 1103
1293 Ndalimi i Nikabit nen votim në Francë 822
1294 Deklarata e Emirateve Islame të Afganistanit me rastin e përvjetorit të 11 shtatorit 1053
1295 Afganistan: Protesta për arsye të djegies së Kuranit 893
1296 Muslimanët janë të gatshëm që të sakrifikojnë gjithçka Islam dhe për Kuranin 1166
1297 Urime Fitr Bajrami 403
1298 Gjenerali Petraues: Djegia e Kuranit do ti dëmtoj jetët e ushtarëve 925
1299 Marionetat morën peng si mburojë të gjallë nënat e muxhahidëve dhe i shtynë ato për në male 902
1300 Sulmet frikacake amerikane me aeroplan pa pilot vazhdojnë që t’ia vështirësojnë jetën popullit të Pakistanit në mes të vërshimit 803
1301 Somali: Operacion i madh i muxhahidëve të El-Shebab në Mogadish 892
1302 Somali: Nen pretekstin e ndihmave humanitare perëndimi po i helmon muslimanët 955
1303 El-Kaida kërcënohet qe ta rrëzoj qeverinë Saudite 963
1304 Takimi i tagutit me tagutin 1186
1305 Raportimi i plotë për operacionin e djeshëm në Kandahar: Janë mbytur 173 ushtarë të NATO-s dhe janë shkatërruar 13 helikopter! 871
1306 Lajm urgjent: Luftime të ashpra janë duke u zhvilluar në pistën ajrore të Kandaharit 821
1307 Video ligjëratë : SHEMBULLI I MUSLIMANIT 955
1308 Video-Ilahi: Çka do ti themi, nëse e takojmë tani të Dërguarin e Allahut ?!!! 1589
1309 “Mos i leni të gjallë” 1853
1310 Kisha Amerikane organizon ”Ditën e djegies së Kur´anit” 894
1311 Deklarata e Emirateve Islame të Afganistanit me rastin e vënies së “milicisë së re lokale” nga na e SHBA-ve 768
1312 Forcat e unionit Afrikan po i mbysin civilët somalez 765
1313 Sulmohet me raketa aeroporti i Kabullit 861
1314 Somali: Luftime në veri të Mogadishit 785
1315 Muxhahidët liruan 270 të burgosur duke përfshirë edhe 70 muxhahid gjatë sulmimit të burgut Farah 812
1316 Foshnja një vjet e gjysmë e numëruar në mesin e ”vetëvrasësve Dagistaneze me bombë ” 805
1317 Hipokriti, Shia Kafir, sekretari gjeneral i Hizbullahit Hasan Nasrallah: Spiunët jehudi e meritojnë vdekjen (Por vetëm në Libanin, në Irak ata janë miqtë tanë) 818
1318 Iran: Më shumë se 100 janë nisur për në xhehenem dhe 270 të tjerë presin të shkojnë inshAllah 896
1319 Gjatë një operacioni shehid u mbytën 43 ushtarë të SHBA-ve – NATO-s dhe marionetave të tyre 856
1320 Terroristët izraelitë mund të mbysin palestinez me tele-dirigjim 812
1321 Ushtari i armatës nacionale të Afganistanit (ANA) mbyti 8 amerikan ushtar në Helmand 816
1322 Gjenerali i cili tha se “Është argëtim të mbysësh njerëz” u zgjodh mbikëqyrës për luftërat amerikane në Afganistan dhe Irak 783
1323 Al-Shebab: Ne do ti vazhdojmë sulmet nëse ata vazhdojnë ta mbysin popullin tonë 664
1324 Agjencionet gazetareske Irakiane: Mosadi dhe CIA i kanë mbytur shkencëtarët irakian 796
1325 FOTO: Somali: Muxhahidët e Esh-Shebab kanë bërë thirrje për përforcim të xhihadit 896
1326 Komanda e muxhahidëve ka deklaruar për likuidimin e tradhtarit të emirit Magas 763
1327 Ekspertët amerikan të brengosur për konvertimin e armenëve në islam 795
1328 Talibanet po planifikojnë për një ‘autoritet rregullativ të mediave’ 849
1329 VIDEO: Somali - Në Mogadisho tanimë dita e pestë me radhë që po zhvillohen luftime të ashpra 886
1330 FOTO/VIDEO: Është shkatërruar baza amerikane e cila konsiderohet si vendqëndrim i CIA-s në Kunduz 1019
1331 FOTO/VIDEO:Talibanët e Pakistanit hedhën poshtë përgjegjësin për sulmet me bombë gjakderdhëse në Lahore ... 760
1332 VIDEO -TREGIMET E PEJGAMBERËVE PREJ 1 DERI 29 16895
1333 Jemen: Muxhahidët kanë sulmuar ndërtesën e shërbimit sekret të Jemenit në Aden 787
1334 Irak: I biri e mbyt babain e tij i cili punonte për ushtrinë amerikane 883
1335 Video: Me mijëra njerëz protestuan sot në Kosovë kundër ndalimit të hixhabit 1104
1336 Pas të gjitha atyre akuzimesh lirohet Bajram Asllani 773
1337 Britania e Madhe ia ndalon hyrjen Dr. Zakir Naik 872
1338 Amerika fillon luftë propagandistike kundër muxhahidëve të somalis 753
1339 Sulmi izraelit mbi Mavi Marmara - video e rralle 1128
1340 Hoxha Bilibani i përshkruan disa përjetime në burgun e policisë terroriste të Kosovës 910
1341 Okupatorët rus në mënyrë indirekte kanë konfirmuar se emiri Magas ka qenë i helmuar para se të burgosej 760
1342 Në sulmin ajror amerikan në Afganistan janë mbytur 40 dasmorë 703
1343 Dyfytyrësia e Turqisë: Policia turke i mban nen rrethim 17 persona për lidhje me El-Kaiden 819
1344 Izraeli do ta lehtësoj bllokadën ndaj Gazës – lehtësim nënçmues 790
1345 Princi ia tërheq vërejtjen Arabisë Saudite që të iku para se ti gjejë fati i ngjashëm me atë të Sadam Huseinit 1087
1346 Mbrëmë u liruan vëllezërit që u arrestuan në Prizren nga policia terroriste e Kosovës 1016
1347 Mjekët turk: Jevrejët ju dhanë fund të plagosurve me një plumb në kokë 744
1348 Sulmi me bombe mbi NATO-n dhe kolonë në Xhelalabad dhe deklaratat qesharake në mas mediat globale 860
1349 Izraelitët i hodhën në deti 4 të plagosurit 740
1350 Deklarata e Emirateve Islamike të Afganistanit në lidhje me sulmin brutal të Sionistëve ndaj Çlirimit 711
1351 Terroristët rus e lusin Uashingtonin për ndihmë kundër Emirateve të Kaukazit 832
1352 Forcat Amerikane në fshehtësi po i mbysin mjekët dhe mësuesit 886
1353 Ekspertet rus: Xhihadi në Kaukaz po përhapet 905
1354 Në lidhje me bisedimet e Maldivit 776
1355 Somali: El-Shebab mendojnë që ta ndryshojnë plan programin shkollor në regjionin Bej 865
1356 Persona në uniform i heqin kokën imamit i cili kishte qenë kundër Shtetit Islamik të Irakut 914
1357 Dhjetë tanke amerikane u shkatërruan në Helmand, janë mbytur numër i madh i ushtarëve amerikan 858
1358 Të posa trajnuarit të El Shebab arritën në Mogadishu 910
1359 Lideri i ri i luftës i Shtetit Islamik të Irakut u tërheq vërejtjen shiave 921
1360 Gruevski dhe Berisha, dënojnë aktivitetet ekstremiste 793
1361 Në Novo Sellë të Zhelinës, arrestohen 4 veta dhe konfiskohen armë 717
1362 Shkëmbim zjarresh në Tanushë, midis police dhe grupeve 734
1363 Aksion i ri policor në rajonin e Tetovës 802
1364 SHBA të brengosura për gjendjen e sigurisë në Maqedoni 895
1365 Rexhepi, Jankullovska zotohen për bashkëpunim pas incidenteve të armatosura 736
1366 Video: Karikaturisti suedez i cili e pat fyer të Dërguarin e Allahut s.a.v.s sulmohet gjatë një fjalimi për lirin e të shprehurit 1036
1367 Presidenti i Iranit Mahmud Ahmedinexhad është dyftyresh sikurse Irani 1027
1368 Çeçeni: Felëshuesit i kanë “pastruar” xhamit 909
1369 Ringjallja e Titos në Belgjik 960
1370 Myftiu i ri egjiptian me kërkesën e Vatikanit dhe “Izraelit” nga programi shkollor tërheq ajetet Kuranore rreth xhiahdit 869
1371 Muxhahidët do ta ndalin piraterinë dhe do ti lirojnë të kidnapuarit 893
1372 Marllon Kingu, ylli i futbollit britanez, e pranoi islamin në burg 875
1373 Videoja për rrahjen me kamxhikë të gruas në Svat kishte qenë e rrejshme! 999
1374 Somali: Ne do të hakmerremi për hir të Allahut kundër këtij krimi 850
1375 Franca e pranon mbytjen e fëmijëve Afgan ndërsa në një incident tjetër trupat e NATO-s i mbysin 3 gra 816
1376 Ushtarët që po kthehen nga lufta e Irakut po kthehen me sëmundje të mushkërive të shkaktuara prej zjarrit të minierës së sulfurit 1067
1377 Beograd: Në fakultet panik për shkak të nikabit (perçes) 932
1378 Luftëtarët e El-Shebabi i dëbuan piratët prej qytetit bregdetarë 821
1379 Deklaratë për Umetin islam prej anës së ministrisë për çështjet e sheriatit të Shteteve Islame të Irakut (në lidhje me vrasjen e Ebu Omer el-Bagdadit dhe Ebu Hamza el-Muhaxhirit) 1489
1380 Shteti Islamik i Irakut konfirmoi vrasjen (shehid inshAllah) të dy liderëve të saj më të mëdhenj: Ebu Omer el-Bagdatit dhe Ebu Hamzea el-Muhaxhirit 906
1381 Policia franceze e dënon me gjobë vozitësen e cila barte velën 824
1382 Video: TË MBIJETUARIT 452
1383 El-Shebab e ndalojnë përdorimin e kumbonave Krishtere në shkolla 882
1384 Qafirat prapë dëshirojnë ti lëndojnë ndjenjat e muslimanëve – Në episodin e 200-t sonte South Park pritet ta shfaq pamjen e Muhamedit alejhi selam 1072
1385 Radio stacionet e Somalisë i përmbahen ndalesës së muzikës prej islamistëve 900
1386 Britania e Madhe posedon aeroport nëntokësor në Helmand – Press TV 850
1387 Populli proteston në merxhan kundër nënçmimit të Kuranit 793
1388 Muxhahidët e El Shebab sulmojnë bazën e OKB-s në Somali 796
1389 Përpjekja e vetëflijueses që ta mbyt shefin e policisë të Ingushetis Veriore të Kavkazit 752
1390 Ushtria ndërton ” Xhami” në poligonin për gjuajtje me armë në North Yorkshire 1014
1391 Sulmi ajror i okupatorit amerikan i lenë të vdekur 30 civil 754
1392 BBC: Amerika e aprovon vrasjen e Shejh Enuar Aulakit 955
1393 Doka Ebu Usmani: Sulmi në metronë e Moskës është kryer si shenje hakmarrje për masakrimet e rusëve mbi Kaukazin 852
1394 Shkatërrimi afatgjatë i muslimanëve me uraniumin e demokracisë 907
1395 Nga burgu në Mosul ikën 23 vet 880
1396 Pse Obama e ka vizituar Afganistanin nen frikën e natës? 914
1397 Oferta e muxhahidëve për Dr. Afia Sidikin 865
1398 Afia Sidiku u detyrua që të ec lakuriq mbi Kuran 1123
1399 CIA kishte përgatitur ëmbëlsirë të ditlindjes për vetëflijuesin i cili i kishte mbytur 7 (apo 20 ) 942
1400 Program për gjuhën arabe - Rosetta Stone 3348
1401 El Shebab e ka nxjerr prej dheut shejhin e famshëm 1042
1402 Intervistë me Theunjustmedian dhe me 2 komandantët e Emirateve Islame të Afganistanit Tasal dhe Mullah Haxhi Muhamed në Merxhah 941
1403 Çka kanë mundësi të bëjnë një grup i dijetarëve në Dubai kundër muxhahidëve të Somalisë 921
1404 Në një betejë në Kunduz, muxhahidët vrasin disa ushtarë gjerman dhe shkatërruan 3 tanke Gjermane të blinduara. Kunduz, 15 mars. 841
1405 Video: O Umeti i Muhamedit 1248
1406 Në shpërthimin e një gomari janë mbytur apo plagosur 11 ushtarë amerikan në Merrxhah 936
1407 Shumë të lënduar gjatë përleshjeve në Egjipt 896
1408 Sulmohet baza e SHBA-ve në Khust 868
1409 Numri i të konvertuarve në islam është në rritje edhe nëpër burgje 1044
1410 Muxhahidët e kanë zënë një post bllok ushtarak në Bagdhis 1034
1411 Gazeta Suedeze prapë e publikon karikaturën për ta përkrahur ’lirin e të shprehurit’ 1141
1412 Umeti im i vdekur - letër nga Afia Sidiku 845
1413 SAS i Britanisë në Afganistan ka përjetuar humbjet më të mëdha gjatë 60 viteve të fundit 840
1414 Djaloshi francez i hedh lotsjellës mësueses në lidhje me El Kaiden 994
1415 Një civil e mbyt një ushtarë Amerikan me vinç në Herat – Afganistan 1031
1416 Populli e gurëzoj deri në vdekje policin marionetë në Kandahar 956
1417 Hamasi po e humb kontrollin në Rripin (e Gazës) 828
1418 ”Nuk dëshiroj shpërblim, kthejeni Afijen!” 976
1419 Këtë ua dëshiron shqiptarëve musliman prifti katolik shqiptarë 797
1420 Arrestohet dhe dëbohet nga Kosova imami Duka 1988
1421 Xhamia e Marinës 1858
1422 Emiratet islame të Afganistanit...Propaganda e Amerikës për shpëtimin e fytyrës në lidhje me Merxhah 818
1423 Operacionet ushtarke të muxhahidëve të emirateve islame të Afganistanit kundër kafirave, munafikave dhe adhuruesve të idhujve 817
1424 Stuhi e fuqishme në Evropë 51 të mbytur, veçanërisht në Francë 1115
1425 Biri i themeluesit të Hamasit raportohet të ketë qenë agjenti kryesor izraelit për një dekadë 1016
1426 Operacioni i " Përbashkët " nën goditjet e rënda të Muxhahidëve 907
1427 Mbytën 38 amerikan dhe britanez, 11 ushtarë amerikan plagosen dhe 7 tanke eliminohen në Merxhah 866
1428 Në Marxhah, 19 amerikanë të vrarë dhe 4 tanke të shkatërruara 1007
1429 Terroristët amerikan vranë 27 civilë në Kunar 993
1430 Plaka Afgane i mbyt 3 Amerikan në Merxhah dhe e plagos një tjetër 1052
1431 Intervistë me spikerin e Talibanëve në Merxhah Qari Muhamed Jusuf 899
1432 U shkatërruan 14 tanksa ushtarake të SHBA-ve në distriktin Nad Ali 853
1433 Muxhahidët i zmbrapsin forcat Amerikano-NATO-Afgane në Merxhah 10793
1434 Afganistani po digjet! (Raport nga Afganistani për 13 shkurt 2010) 802
1435 Operacioni ”Mushterek” – ofensivë e armatosur dhe e mediave kundër muslimanëve 1235
1436 Talibanët kanë shpikur një bombë të re me emrin “Omer” 822
1437 Vazhdon dhuna në Gornji Maoq 788
1438 KUJDES! Ne nuk ia rekomandojmë këtë material lexuesve me nerva të dobëta 1169
1439 Sulm martir (vet flijus) në VBIED vret shumë trupa amerikane në Khost i shkatërron dy tank amerikane 913
1440 Janë duke vazhduar luftime të rënda në Helmand 1027
1441 NATO po përgatitët për një sulm ndaj Talibanëve 790
1442 Terror ndaj fëmijëve gjatë aksionit policor në Maoq 973
1443 Trupat e Bosnjës rrethuan fshatin Gornja Maoqa duke e proklamuar atë si ”Vehabist” 986
1444 Ke dëshirë të dhunohesh bashkangjitju ushtrisë amerikane... 1039
1445 Letër nga një musliman nga Haiti 1377
1446 Imami i Parisit e përkrah propozimin e ndalimit të mbulesës së fytyrës 1158
1447 Video: Luftime të ashpra u zhvilluan në qytetin e Kabullit – 31 marionetë Afgan të mbytur 1258
1448 Vrasësit nga skuadra e CIA – se me vrasje djallëzore i kanë mbytur 8 fëmijë afgan 1050
1449 Shërbimet e spiunazhesh të Amerikës përgatitin masakër ndaj muslimanëve në Somali 1047
1450 Djaloshi i cili i hodhi në ajër agjentët e CIA-s 1222
1451 Pakistan: Mbi 700 civil janë mbytur nga sulmet e aeroplanëve pa pilot Amerikan 974
1452 Gjykata e Egjiptit vendos në favor të vendimit të qeveris për ta ndaluar nikabin gjatë provimeve 1037
1453 Video: Spiuni jordanez në mesin e 8 (apo 20) të mbyturve të CIA-s në bazën e Afganistanit 1220
1454 Gjenerali Amerikan kërkon gjithsesi që burrat musliman të zhveshën të kontrollohen lakuriq 1058
1455 Afganistan: Po mbyten fëmijët me duar të lidhura 1076
1456 Me foto: Muxhahidët e Gadishullit Arabik: Kumtesa në lidhje me masakrimet e fundit të muslimanëve në Abjan (Jemen) 2304
1457 Video: Kriminelët Zionist e dëbojë plakën e pa ndihmë nga shtëpia e saj dhe ia marrin shtëpinë 1019
1458 El Shebab lajmëruan se do të dërgojnë luftëtarë islamist në Jemen për ti ndihmuar vëllezërit e tyre 985
1459 Sulmohet karikaturisti danez 1013
1460 Video: El-Kaida në Jemen betohet se do të hakmerret për vrasjen e civilëve 1142
1461 Hidhërimi i kobrës do të shpie në pendim të madh 1150
1462 Fëmijët e Ukrainës, janë viktima e re e Izraelit për vjedhjen e organeve 1133
1463 Djaloshi 14 vjeçar e mbytë marinarin Amerikanë me kosë 1319
1464 Gripi i derrave-ve shkakton humbjen e jetëve të haxhinjëve 1045
1465 Izraelitët e burgosin Macen për shkak se ju ka ndihmuar të burgosurve Palestinez 1458
1466 Virusi i kërcënohet trupave në Afganistan 1035
1467 Terrorizmi i CIA-s prapë godet, kësaj radhe martirizohen 34 persona të pafajshëm duke përfshirë gra dhe fëmijë në Charsadda 807
1468 Çdo i gjashti evropian ndihet i diskriminuar 959
1469 Rabini çifut mbështet mbytjen e fëmijëve 1126
1470 Trashja shkakton 100.000 raste të kancerit në SHBA 841
1471 Deklarata e emirateve islame të Bejtul-Magdisit 745
1472 Komentet e të shquarit Mulla Brader Ahnudit për strategjinë e re të Obamës 787
1473 Shkollarët francez do të jen të obliguar të këndojnë himnin në mënyrë që të luftojnë kundër islamit 939
1474 Cilat ishin arsyet e vrasjes së ushtarëve amerikan në bazën ushtarake në Teksas 974
1475 Irak: Vriten dy ushtarë amerikan‏ 1027
1476 Në Uzbekistan bartja e shamisë së grave është "kërcënim terrorist" 1170
1477 Në sulmin terrorist të CIA-s janë mbytur 105 dhe janë plagosur 160 njerëz në Peshuar, Pakistan 863
1478 SBS shfaqi të dhënat për egërsinë e rusëve terrorist në Ingusheti 1011
1479 A janë muxhahidët grup i devijuar? 731
1480 Ke dëshirë ta blesh një aeroplan telekomandues 2231
1481 Mos suksesi amerikan në Afganistan pason edhe ”prishja ” e pajisjeve ushtarake 1251